Манчестър Юнайтед сериозно се изложи в домакинството си на Уест Бромич, завършило 2:2. Така "червените дяволи" в трети пореден мач от Висшата лига не успяха да победят.

Димитър Бербатов бе цял мач на терена, не успя да вкара гол, въпреки че на няколко пъти се озоваваше на отлична позиция. Митко обаче се отчете с асистенция. В началото на мача той започна в атака с Хавиер Ернандес, а по-късно към двамата в предни позиции се присъедини и звездата Уейн Рууни.

Срещата от 8-ия кръг на Висшата лига започна отлично за Манчестър Юнайтед. В 5-ата минута Хавиер Ернандес откри, а в 25-ата Нани удвои. Само в рамките на пет минути след почивката - между 50-ата и 55-ата, Уест Бромич стигна до точката при гостуването на "Олд Трафорд". Първо след автогол на Патрис Евра и попадение на Сомен Чой, дошло след груба грешка на Едвин ван дер Сар.

Срещата започна отлично за "червените дяволи", които още в 5-ата минута ликуваха. Луиш Нани изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Уест Бромич. Стражът на гостите Скот Карсън се намеси неубедително, след което топката попадна право в Хавиер Ернандес, който без проблем реализира първото си попадение във Висшата лига - 1:0.

В 15-ата минута Бербо отправи силен изстрел, топката премина покрай дясната греда на вратата на гостите. Малко след това Митко направи сериозен пропуск, след като бе изведен отлично от Майкъл Карик и оставен непокрит не успя да намери целта.

В 25-ата Нани удвои, след като открадна топката в центъра на терена, напредна към вратата на Уест Бромич, подаде на Митко по десния фланг, той му върна по прекрасен начин и португалецът се разписа за 2:0.

Последва пропуск на Видич и вместо домакините да решат мача, допуснаха набързо два изключително нелепи гола. В 50-ата минута Крис Брънт изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в тялото на Евра и попадна в мрежата на домакините. Пет минути след това Уест Бромич стигна до равенството след груба грешка на Ван дер Сар, който изпусна топката при едно центриране пред неговата врата, след което Сомен Чой я довкара - 2:2.

До края на мача домакините опитаха да вкарат трети гол, но не успяха, въпреки че в атака действаше триото Бербатов-Рууни-Чичарито. В 81-ата удар на Рууни бе избит от голлинията от Габриел Тамаш.

Така Манчестър Юнайтед претърпя пета издънка от началото на сезона във Висшата лига и след 8 изиграни срещи има 14 точки и заема 3-ото място във временното класиране. Уест Бромич пък е на 6-ата позиция с 12. /БЛИЦ

Съставът на Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел, Фърдинанд, Видич, Евра, Нани, Карик (71-Скоулс), Андерсон (72-Рууни), Гигс (43-Гибсън), Бербатов, Ернандес

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ

От 16 октомври (събота)
Арсенал – Бирмингам 2:1
0:1 Никола Жигич (33), 1:1 Самир Насри (41-дузпа), 2:1 Маруан Шамак (47)

Болтън – Сток Сити 2:1
1:0 Чунг-Йонг Лий (22), 1:1 Рори Делап (48), 2:1 Иван Класнич (90)

Фулъм – Тотнъм
1:2
1:0 Диоманси Камара (30), 1:1 Роман Павлюченко (31), 1:2 Том Хъдълстоун (64)

Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:2
1:0 Хавиер Ернандес (5), 2:0 Нани (25), 2:1 Патрис Евра (50-автогол), 2:2 Сомен Чой (55)

Нюкасъл – Уигън 2:2
0:1 Чарлз Н`Зогбиа (22), 0:2 Чарлз Н`Зогбиа (23), 1:2 Шола Амеоби (72), 2:2 Фабрицио Колочини (90)

Уулвърхемптън – Уест Хям 1:1
1:0 Матю Джарвис (10), 1:1 Марк Ноубъл (53-дузпа)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 16 октомври (събота)
19:30 часа Астън Вила – Челси (Нова Спорт)
Баланс: 126 мача, 49 победи за Астън Вила, 30 равенства, 47 победи за Челси

На 17 октомври (неделя)
15:30 часа Евертън – Ливърпул (Диема)
Баланс: 182 мача, 56 победи за Евертън, 56 равенства, 70 победи за Ливърпул

18:00 часа Блекпул – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 58 мача, 16 победи за Блекпул, 18 равенства, 24 победи за Манчестър Сити