Нюкасъл отстрани по впечатляващ начин Челси от турнира Карлинг Къп. "Свраките" стигнаха до успеха с 4:3 на "Стамфорд Бридж", като победното попадение за гостите падна в 90-ата минута.

Мениджърът на "сините" от Лондон Карло Анчелоти заложи в този мач на доста експериментален състав, което се оказа решаващо за крайния изход на двубоя. Спецът даде възможност за изява на някои по-млади футболисти, редом с опитните Джон Тери, Никола Анелка, Пауло Ферейра и Юри Жирков. Гостите от своя страна показаха, че повече искат победата и заслужено успяха да надхитрят съперника си на неговия "Стамфорд Бридж".

Младокът Патрик Ван Аанхолт откри за Челси още в 6-ата минута, преди Найл Рейнджърс (27) и Райън Тейлър (32) да обърнат в полза на Нюкасъл до 1:2.

Веднага след подновяването на играта през втората част, гостите вкараха ново попадение и дръпнаха с два гола. За 1:3 в 49-ата минута се разписа Шола Амеоби. Никола Анелка доведе нещата до 3:3 след два гола в рамките на четвърт час. Французинът бе точен в 70-ата, а три минути преди края на срещата вкара от дузпа, за да докара мача до продълженията. Последната дума в двубоя обаче имаше Шола Амеоби, който попари трибуните на "Стамфорд Бридж" с гол в последните секунди и така бяха избегнати двете части от по 15 минути.

Това е първо отпадане на Челси от толкова ранен етап в турнира Карлинг Къп от октомври 2005 година, когато "сините" отстъпват на друг лондонски тим - Чарлтън. Както е известно, през последните два сезона надпреварата бе спечелена от Манчестър Юнайтед. /БЛИЦ

ЧЕЛСИ - НЮКАСЪЛ 3:4
1:0 Патрик Ван Аанхолт (6), 1:1 Найл Рейнджърс (27), 1:2 Райън Тейлър (32), 1:3 Шола Амеоби (49), 2:3 Никола Анелка (70), 3:3 Никола Анелка (87-дузпа), 3:4 Шола Амеоби (90)

ЧЕЛСИ: Търнбул, Ферейра, Тери (46-Алекс), Брума, Ван Аанхолт, Рамиреш, Бенаюн, Жирков, Какута (46-Калу (56-Макейкран), Анелка, Стъридж

НЮКАСЪЛ:
Крул, Тейлър (63-Тиоте), Кямбъл, Колочини (63-Уилямсон), Фъргюсън (90-Бартън), Рейнджър, Гутиерес, Вукчич, Смит, Амеоби, Ловенкрандс

АНГЛИЯ, КАРЛИНГ КЪП, 3 КРЪГ

От 21 септември (вторник)
БИРМИНГАМ (ВЛ) – Милтън Кийн Донс (Л1) 3:1
1:0 Хлеб (24), 2:0 Жигич (26), 3:0 Гарднър (28), 3:1 Уилбрахам (80)

БРЕНТФОРД (Л1) – Евертън (ВЛ) 5:4 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)
0:1 Колеман (6), 1:1 Аликзандър (41)

Милуол (Ч) – ИПСУИЧ (Ч) 1:2
0:1 Пришкин (23), 0:2 МакАли (45), 1:2 Морисън (62)

Питърбро (Л1) – СУОНЗИ (Ч) 1:3
0:1 Сикнлеър (5), 1:1 Маккеъл-Смит (7), 1:2 Синклеър (41), 1:3 Синклеър (78)

Портсмут (Ч) – ЛЕСТЪР (Ч) 1:2
0:1 Морисън (3), 0:2 Дайър (43), 1:2 Лоурънс (82)

СТОК СИТИ (ВЛ) – Фулъм (ВЛ) 2:0
1:0 Хигинботам (23), 2:0 Джоунс (79)

Съндърланд (ВЛ) – УЕСТ ХЯМ (ВЛ) 1:2
0:1 Пикион (35), 1:1 Гиян (41), 1:2 Обиня (59)

Тотнъм (ВЛ) – АРСЕНАЛ (ВЛ) 1:4 след продължения (1:1 в редовното време)
0:1 Лансбъри (16), 1:1 Роби Кийн (49), 1:2 Насри (92-дузпа), 1:3 Насри (96-дузпа), 1:4 Аршавин (105)

УУЛВЪРХЯМПТЪН (ВЛ) – Нотс Каунти (Л1) 4:2 след продължения (1:1 в редовното време)
0:1 Хюз (57), 1:1 Милияш (83-дузпа), 2:1 Флетчър (92), 3:1 Дойл (105), 3:2 Смит (114), 4:2 Кевин Дойл (119)

От 22 септември (сряда)
0:1 Гаел Живе (34), 1:1 Емил Хески (59), 1:2 Ашли Йънг (75), 1:3 Ашли Йънг (77)

Челси (ВЛ) – НЮКАСЪЛ (ВЛ) 3:4
1:0 Джош Райт (19), 1:1 Дарън Гибсън (23), 1:2 Крис Смолинг (36), 1:3 Майкъл Оуен (49), 1:4 Парк Джи Сунг (54), 1:5 Майкъл Оуен (71), 2:5 Мартин Улфорд (90)

УИГЪН (ВЛ) – Престън (Ч) 2:1
0:1 Кейт Трейси (23), 1:1 Жорди Гомес (87), 2:1 Чарлз Н`Зогбиа (90)
1:0 Милан Йованович (9), 1:1 Били Маккей  (56), 1:2 Майкъл Джейкъбс (98), 2:2 Давид Нгог (117)

УЕСТ БРОМИЧ (ВЛ) – Манчестър Сити (ВЛ) 2:1
0:1 Жо (19), 1:1 Джани Зюверлуун (55), 2:1 Саймън Кокс (57)