Арсенал нанесе тежък удар на градския си съперник Тотнъм, след като го разгроми с 4:1 в двубой от третия кръг на "Карлинг Къп". "Топчиите" триумфираха на "Уайт Харт Лейн" след продължения, в които вкараха три гола. Редовното време завърши 1:1.

Арсенал поведе в 15-ата минута с гол на Лансбъри, но Роби Кийн изравни в началото на второто полувреме. Ирландецът можеше да донесе победата на Тотнъм, но в 83-ата минута от няколко метра стреля в гредата. В продълженията гостите получиха две дузпи в рамките на 4 минути, които Самир Насри хладнокръвно реализира. Аршавин довърши домакините и оформи крайното 4:1 за Арсенал в 105-ата минута.

Най-големият отсъстващ в двубоя бе мениджърът на Арсенал Арсен Венгер, който получи наказание да не води отбора в един мач заради поведението си при равенството със Съндърланд. Дебют за Тотнъм направи новото попълнение Стипе Плетикоса.

"Артилеристите", за които през второто полувреме все пак се появиха и Аршавин и Маруан Шамак, имаха повече положения и заслужаваха да стигнат до успеха в редовното време. В продълженията обаче те получиха право да изпълнят две дузпи. Себастиан Басонг задържа Насри в наказателното поле и французинът превърна дузпата в гол. Малко по-късно Шамак също бе фаулиран и Насри се разписа за 3:1. Юношата на Арсенал Дейвид Бентли пропусна да върне интригата, а в 105-ата минута Аршавин с плътен шут по диагонала окончателно уби илюзиите на домакините за обрат в мача.

АНГЛИЯ, КАРЛИНГ КЪП, 3 КРЪГ
На 21 септември (вторник)

БИРМИНГАМ (ВЛ) – Милтън Кийн Донс (Л1) 3:1
1:0 Хлеб (24), 2:0 Жигич (26), 3:0 Гарднър (28), 3:1 Уилбрахам (80)

БРЕНТФОРД (Л1) – Евертън (ВЛ) 5:4 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)
0:1 Колеман (6), 1:1 Аликзандър (41)

БЪРНЛИ (Ч) – Болтън (ВЛ) 1:0
1:0 Елиът (45)

Милуол (Ч) – ИПСУИЧ (Ч) 1:2
0:1 Пришкин (23), 0:2 МакАли (45), 1:2 Морисън (62)

Питърбро (Л1) – СУОНЗИ (Ч) 1:3
0:1 Сикнлеър (5), 1:1 Маккеъл-Смит (7), 1:2 Синклеър (41), 1:3 Синклеър (78)

Портсмут (Ч) – ЛЕСТЪР (Ч) 1:2
0:1 Морисън (3), 0:2 Дайър (43), 1:2 Лоурънс (82)

СТОК СИТИ (ВЛ) – Фулъм (ВЛ) 2:0
1:0 Хигинботам (23), 2:0 Джоунс (79)

Съндърланд (ВЛ) – УЕСТ ХЯМ (ВЛ) 1:2
0:1 Пикион (35), 1:1 Гиян (41), 1:2 Обиня (59)

Тотнъм (ВЛ) – АРСЕНАЛ (ВЛ) 1:4 след продължения (1:1 в редовното време)
0:1 Лансбъри (16), 1:1 Роби Кийн (49), 1:2 Насри (92-дузпа), 1:3 Насри (96-дузпа), 1:4 Аршавин (105)

УУЛВЪРХЯМПТЪН (ВЛ) – Нотс Каунти (Л1) 4:2 след продължения (1:1 в редовното време)
0:1 Хюз (57), 1:1 Милияш (83-дузпа), 2:1 Флетчър (92), 3:1 Дойл (105), 3:2 Смит (114), 4:2 Кевин Дойл (119)