Доскорошният нападател на ЦСКА Елиот Гранден влезе като резерва в 77-ата минута при гостуването на неговия Блякпул на Милтън Кейнс Донс в мач от втория кръг на “Карлинг Къп”. Новакът в английския елит загуби с 3:4 след продължение. Блякпул изоставаше с 1:3, но успя да изравни в последните минути на редовното време. В продълженията обаче домакините мушнаха още един гол и ликуваха.
Друг представител на Висшата лига – Уигън, който записа две поредни домакински загуби в първенството с 0:4 и 0:6, този път се представи прилично, надвивайки с 3:0 Хартлипул като гост.
Елитният Уест Хям, който също тръгна с две поражения в шампионата, едва се добра до победата над Оксфорд. “Чуковете” спечелиха с 1:0 след попадение в последната минута на Скот Паркър.