Манчестър Сити се наложи с класическото 3:0 над Ливърпул в последната среща от програмата на 2-ия кръг във Висшата лига.

Аржентинският нападател Карлос Тевес заби 2 гола в мрежата на "мърсисайдци", а веднъж се разписа Гарет Бари. Футболистите на Рой Ходжсън не успяха да противодействат на многомилионната звездна селекция на Роберто Манчини пред малко повече от 47 хиляди зрители на "Ийстлендс". Дебют за домакините направи Джеймс Милнър, който бе привлечен от Астън Вила. Закупеният от Интер Марио Балотели пък не попадна в групата на "гражданите" заради контузия. Както е известно, Супер Марио донесе успеха с 1:0 като гост на Тимишоара в Румъния преди дни в първи мач от спора за влизане в групите на Лига Европа.

И тази вечер, както и в миналия кръг срещу Тотнъм (0:0), с отлични изяви на вратата се отчете английският национал Джо Харт, опазвайки отново мрежата си суха. Младокът извади няколко опасни изстрела на Стивън Джерард, Фернандо Торес и Райън Бабел.

Първият гол в срещата падна още в 12-ата минута. Гарет Бари се разписа за 1:0 след асистенция на Джеймс Милнър. В 52-ата Майка Ричардс се пребори с Даниел Агер и стреля към вратата, а Карлос Тевес леко отклони топката, промушвайки я между краката на вратаря Рейна - 2:0. Третото попадение за домакините дойде от дузпа, отсъдена за нарушение от Мартин Шкъртел срещу Адам Джонсън. От бялата точка в 68-ата минута точен бе капитанът Карлос Тевес - 3:0.

Във временното класиране Манчестър Сити е на четвъртото място с 4 точки, колкото имат още 6 отбора. Ливърпул е на 17-ата позиция само с 1 точка в актива си. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ

От 21 август (събота)
Арсенал – Блекпул 6:0
1:0 Уолкът (13), 2:0 Аршавин (30-дузпа), 3:0 Уолкот (39), 4:0 Диаби (49), 5:0 Уолкот (58), 6:0 Чамак (83)

Бирмингам – Блекбърн 2:1
0:1 Нзонзи (54), 1:1 Гарднър (57), 2:1 Гарднър (71)

Евертън – Уулвърхемптън 1:1
1:0 Кейхил (43), 1:1 Ебанкс-Блейк (74)

Сток Сити – Тотнъм 1:2
0:1 Бейл (20), 1:1 Фулър (25), 1:2 Бейл (30)

Уест Бромич – Съндърланд 1:0
1:0 Одемвинге (81)

Уест Хям – Болтън 1:3
0:1 Ъпсън (48-автогол), 0:2 Елмандер (68), 1:2 Нобъл (79-дузпа, 1:3 Елмандер (84)

Уигън – Челси 0:6
0:1 Малуда (34), 0:3 Анелка (48, 52), 0:5 Калу (78, 90), 0:6 Бенаюн (90)

От 22 август (неделя)
Нюкасъл – Астън Вила 6:0
1:0 Бартън (12), 2:0 Нолан (31), 3:0 Керъл (34), 4:0 Керъл (66), 5:0 Нолан (87), 6:0 Керъл (90)

Фулъм – Манчестър Юнайтед 2:2
0:1 Пол Скоулс (11), 1:1 Дейвис (57), 1:2 Хангеланд (84-автогол), 2:2 Хангеланд (90)