Тотнъм стигна до труден успех с 2:1 срещу Сток Сити в гостуването си на "Британия Стейдиъм". Гарет Бейл се превърна в герой за “шпорите”, отбелязвайки и двата гола. Изключително красиво бе второто попадение на Бейл, който разстреля Томас Сьоренсен от воле. Рикардо Фулър вкара единственото попадение за Сток в 25-ата минута. Четири минути преди края на двубоя домакините бяха близо да стигнат до заслужено равенство, но гол на Джонатън Уолтърс не бе зачетен, въпреки че при негов удар с глава топката премина голлинията. Така Тотнъм записа първи успех за новия сезон, след като преди седмица записа нулево равенство с Манчестър Сити.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ

На 21 август (събота) от 17:00 часа

Арсенал – Блекпул 6:0
1:0 Уолкът (13), 2:0 Аршавин (30-дузпа), 3:0 Уолкот (39), 4:0 Диаби (49), 5:0 Уолкот (58), 6:0 Чамак (83)

Бирмингам – Блекбърн 2:1
0:1 Нзонзи (54), 1:1 Гарднър (57), 2:1 Гарднър (71)

Евертън – Уулвърхемптън 1:1
1:0 Кейхил (43), 1:1 Ебанкс-Блейк (74)

Сток Сити – Тотнъм 1:2
0:1 Бейл (20), 1:1 Фулър (25), 1:2 Бейл (30)

Уест Бромич – Съндърланд 1:0
1:0 Одемвинге (81)

Уест Хям – Болтън 1:3
0:1 Ъпсън (48-автогол), 0:2 Елмандер (68), 1:2 Нобъл (79-дузпа, 1:3 Елмандер (84)

Фулъм – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 60 мача, 12 победи за Фулъм, 13 равенства, 35 победи за Манчестър Юнайтед

На 23 август (понеделник) от 22:00 часа
Манчестър Сити - Ливърпул (Нова Спорт)
Баланс: 148 мача, 37 победи за Манчестър Сити, 37 равенства, 74 победи за Ливърпул

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите за първенство.