Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач при равенството 2:2 на Манчестър Юнайтед като гост срещу Фулъм. Така “червените дяволи” направиха грешна стъпка още в първия кръг, докато лидерът Челси окупира върха с две победи от два мача и голова разлика 12:0. Митко не успя да се разпише, но игра добре особено през първото полувреме, когато отправи няколко удара към вратата на домакините.

Пол Скоулс изведе "червените дяволи" напред в резултата още в 12-ата минута след асистенция на Димитър Бербатов. Митко и новото попълнение Хавиер Ернандес започнаха в атака за първи път заедно, тъй като Уейн Рууни имаше стомашни проблеми и остана извън състава.

Първото положение се откри именно пред Димитър Бербатов, който отправи опасен удар със странична ножица, отразен от Дейвид Стокдейл. При последвалия ъглов удар топката отново попадна в нападателя, той я извади извън наказателното поле, намирайки Пол Скоулс, който с удар от около 25 метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Фулъм - 0:1.

В 22-ата минута Чичарито намери Бербатов, който нахлу отдясно в наказателното поле на Фулъм, стреля силно, но Стокдейл отново парира удара му. Няколко минути след това Митко опита и удар с глава, минал над напречната греда.

В 31-ата минута дойде и най-чистото голово положение в полза на Фулъм, при което Диксън Етуху бе изведен от Демпси сам срещу Едвин ван дер Сар, но стражът на Манчестър Юнайтед спаси първия удар и последвалата добавка на Етуху.

Дванадесет минути след подновяването на играта закономерно Фулъм стигна до изравнителен гол, реализиран от Саймън Дейвис. Атаката на "котиджърс" започна от Деймиън Дъф, който се пребори за топката в центъра на терена, напредна по десния фланг, подаде към Боби Замора, който върна топката към Дейвис. С хубав удар от около десетина метра уелсецът изравни резултата. Малко след това реферът Питър Уолтън не отсъди стопроцентова дузпа за нарушение на Неманя Видич срещу Муса Дембеле. Последваха две нови възможности, открили се пред Димитър Берабатов, като първо българинът стреля опасно с глава, а след това бе намерен в наказателното поле от Нани, завъртя се, за да се освободи от опеката на противников защитник, но ударът му бе слаб и за пореден път бе отразен от Стокдейл.

В 85-ата минута Манчестър Юнайтед стигна до второ попадение след автогол на Бреде Хангеланд, който насочи топката към собствената си врата след ъглов удар, изпълнен от Нани. Комичните прояви в отбраната на Фулъм продължиха, като при следващата атака Деймиън Дъф в наказателното поле опита да изчисти топката, която рикошира в ръката му. Луиш Нани изпълни отсъдената дузпа, която бе спасена от Дейвид Стокдейл. В предпоследната минута от редовното време Хангеланд се реваншира за автогола си и изравни резултата.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ

На 21 август (събота) от 17:00 часа
Арсенал – Блекпул 6:0
1:0 Уолкът (13), 2:0 Аршавин (30-дузпа), 3:0 Уолкот (39), 4:0 Диаби (49), 5:0 Уолкот (58), 6:0 Чамак (83)

Бирмингам – Блекбърн 2:1
0:1 Нзонзи (54), 1:1 Гарднър (57), 2:1 Гарднър (71)

Евертън – Уулвърхемптън 1:1
1:0 Кейхил (43), 1:1 Ебанкс-Блейк (74)

Сток Сити – Тотнъм 1:2
0:1 Бейл (20), 1:1 Фулър (25), 1:2 Бейл (30)

Уест Бромич – Съндърланд 1:0
1:0 Одемвинге (81)

Уест Хям – Болтън 1:3
0:1 Ъпсън (48-автогол), 0:2 Елмандер (68), 1:2 Нобъл (79-дузпа, 1:3 Елмандер (84)

Уигън – Челси 0:6
0:1 Малуда (34), 0:3 Анелка (48, 52), 0:5 Калу (78, 90), 0:6 Бенаюн (90)

Нюкасъл – Астън Вила 6:0
1:0 Бартън (12), 2:0 Нолан (31), 3:0 Керъл (34), 4:0 Керъл (66), 5:0 Нолан (87), 6:0 Керъл (90)

Фулъм – Манчестър Юнайтед 2:2
0:1 Пол Скоулс (11), 1:1 Дейвис (57), 1:2 Хангеланд (84-автогол), 2:2 Хангеланд (90)

На 23 август (понеделник) от 22:00 часа
Манчестър Сити - Ливърпул (Нова Спорт)
Баланс: 148 мача, 37 победи за Манчестър Сити, 37 равенства, 74 победи за Ливърпул

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите за първенство.