Димитър Бербатов стана автор на първото попадение за Манчестър Юнайтед през новия сезон във Висшата лига. Митко се разписа в 33-ата минута при победата с класическото 3:0 над новака Нюкасъл. Двубоят бе последен от програмата на 1-ия кръг и се игра пред повече от 75 000 зрители на стадион "Олд Трафорд". Българският голаджия започна титуляр в атака с Уейн Рууни, докато новото попълнение Хавиер Ернандес остана на пейката, а Майкъл Оуен не попадна в групата за този мач.

Митко нееднократно е изтъквал, че като малък е симпатизирал на Нюкасъл. Той обаче наказа любимия си отбор тази вечер и за пореден път запуши устите на критиците си, като действа на висота през целия мач. Само преди дни Бербо вкара и на Челси при победата с 3:1 на "червените дяволи" в спора им със "сините" от Лондон за трофея "Къмюнити Шийлд".

В днешния мач Митко бе точен в 33-ата минута, след като бе изведен отлично от Пол Скоулс зад защитата на "свраките" и с премерен изстрел по земята прати топката в мрежата на гостите - 1:0.

Малко по-рано Бербо свали топката с глава към Пол Скоул, но ветеранът не успя да я засече, след което тя попадна в Рууни, той би, но над вратата. Преди това пък гостите имаха възможност да накажат Едвин ван дер Сар. В 10-ата минута вкаралият 17 гола за "свраките" през миналия сезон в Чемпиъншип Анди Керъл не бе опазен от Неманя Видич и нанесе удар с глава, пращайки топката на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Манчестър Юнайтед. Седем минути по-късно отново Керъл обстрелва Ван дер Сар, който успя да улови топката.

В 42-ата минута Дарън Флетчър удвои аванса на Манчестър Юнайтед. Нани центрира остро в наказателното поле на Нюкасъл, където защитата на гостите не действа съсредоточено, Рууни подложи крак, след което топката попадна във Флечър, който от близко разстояние реализира - 2:0.
В 54-ата Бербо бе изведен от Уейн Рууни сам срещу вратаря на гостите Стив Харпър, но прати топката на сантиметри покрай лявата греда. В 60-ата Рууни вкара, но попадението не бе зачетено заради съществуваща засада. Три минута след това английският национал отстъпи мястото си на Хавиер Ернандес. В този момент Чичарито заигра в атака заедно с Бербо. Мексиканският национал обаче не направи нищо запомнящо се до края на мача.

В 82-ата минута бившият капитан на българския национален отбор за пореден път демонстрира завидна техника, като финтира двама бранители на гостите в наказателното им поле, но пропусна да вкара втория си гол в мача. В 85-ата ветеранът Райън Гигс също се разписа. Легендарното ляво крило на Манчестър Юнайтед получи топката от Пол Скоулс и с изстрел от воле с левия крак я прати в долния десен ъгъл на вратата на "свраките" - 3:0. Така и двамата ветерани действаха на висота тази вечер, като Скоулс се отчете с две асистенции.

В неделя от 18:00 часа Бербо и съотборниците му гостуват на Фулъм в мач от 2-ия кръг на Висшата лига. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 3:0
1:0 Димитър Бербатов (33), 2:0 Дарън Флетчър (42), 3:0 Райън Гигс (85)
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Едвин ван дер Сар, 22.Джон О`Шей, 15.Неманя Видич, 23.Джони Еванс, 3.Патрис Евра (87-21.Рафаел Да Силва), 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс, 17.Луиш Нани (71-11.Райън Гигс), 25.Луис Антонио Валенсия, 9.Димитър Бербатов, 10.Уейн Рууни (63-14.Хавиер Ернандес)
Резерви: 29.Томас Кушчак, 12.Крис Смолинг, 21.Рафаел Да Силва, 16.Майкъл Карик, 11.Райън Гигс, 14.Хавиер Ернандес, 27.Федерико Македа
Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън
НЮКАСЪЛ: 1.Стив Харпър, 2.Фабрицио Колочини, 6.Майк Уилямсън, 14.Джеймс Пърч, 3.Хосе Енрике, 10.Уейн Рътлидж, 7.Джоуи Бартън, 18.Йонас Гутиерес (80-19.Хиско), 9.Анди Керол, 17.Алан Смит, 4.Кевин Нолан (71-23.Шола Амеоби)
Резерви: 26.Тим Крул, 16.Райън Тейлър, 44.Джейм Тавърниър, 23.Шола Амеоби, 30.Нийл Ренджър, 19.Хиско, 29.Харис Вукич
Мениджър: Крис Хютън

Манчестър, ст. "Олд Трафорд" - 75 221 зрители
Съдия: Крис Фой
Жълти картони: Пол Скоулс, Дарън Флетчър (Манчестър Юнайтед); Джеймс Пърч, Джоуи Бартън (Нюкасъл)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ

От 14 август (събота)
Астън Вила – Уест Хям 3:0
1:0 Даунинг (15), 2:0 Ст. Петров (41), 3:0 Милнър (66)

Блекбърн – Евертън 1:0
1:0 Калинич (15)

Уигън – Блекпул 0:4
0:1 Гари Тейлър-Флетчър (16), 0:3 Марлън Херууд (38, 43), 4:0 Алекс Баптист (75)

Съндърланд – Бирмингам 2:2
1:0 Дарън Бент (24-д), 2:0 Стивън Кар (56-авт), 2:1 Дан (78), 2:2 Риджуел (88)

Уулвърхемптън – Сток Сити 2:1
1:0 Д. Джоунс (37), 2:0 Флетчър (39), 2:1 Файе (55)

Челси – Уест Бромич 6:0
1:0 Малуда (6), 2:0 Дрогба (45), 3:0 Дрогба (55), 4:0 Лампард (63), 5:0 Дрогба (68), 6:0 Малуда (90)