Претендентът за титлата в Англия Манчестър Сити направи равен – 0:0 като гост на Тотнъм в първия мач от новия сезон на Висшата лига. Домакините бяха по-добрият отбор и пропиляха няколко чисти положения. С основна заслуга за равенството е стражът на “гражданите” Джо Харт.

Момчетата на Хари Реднап изиграха силно първо полувреме, като само фантастичните намеси на Харт предотвратиха откриването на резултата. Английският национал тотално отчая нападателите, които го подложиха на непрестанен обстрел. Шанс са гол имаха Дефоу, Крауч и Хъдълстоун.

След почивката Сити заигра по-добре и рядко позволяваше на домакините да отправят удари. Шон Райт-Филипс и Карлос Тевес обаче не успяха да донесат победата на своя тим./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
На 14 август (събота)

Тотнъм – Манчестър Сити 0:0

17:00 часа Астън Вила – Уест Хям (Диема)

17:00 часа Уулвърхемптън – Сток Сити
Баланс: 136 мача, 57 победи за Уулвърхемптън, 33 равенства, 46 победи за Сток Сити

19:30 часа Челси – Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 108 мача, 46 победи за Челси, 27 равенства, 35 победи за Уест Бромич

На 15 август (неделя)
18:00 часа Ливърпул – Арсенал (Диема)
Баланс: 172 мача, 68 победи за Ливърпул, 44 равенства, 60 победи за Арсенал

На 16 август (понеделник)
22:00 часа Манчестър Юнайтед – Нюкасъл (Нова Спорт)
Баланс: 142 мача, 69 победи за Манчестър Юнайтед, 35 равенства, 38 победи за Нюкасъл

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите за първенство.