Ливърпул и Арсенал направиха равен 1:1 в дербито на 1-ия кръг на Висшата лига на Англия. Домакините от Ливърпул поведоха след гол на Давид Нгог в 47-ата минута. Гостите стигнаха до едната точка след автогол на вратаря на мърсисайдци Пепе Рейна в последната 90-а минута. Двата отбора завършиха с по 10 човека. Джо Коул получи директен червен картон в първия си мач за Ливърпул, а Кошчелни от Арсенал напусна за два бързи картона за 1 минута в края на двубоя.

Арсенал започна в атака с Маруан Чамак, като през второто полувреме в игра се появиха Томаш Росицки, Робин Ван Перси и Тео Уолкът. За Ливърпул Фернандо Торес не бе сред титулярите, като влезе в игра след почивката, на мястото на Нгог, Макси Родригрес замени Милан Йованович.

Срещата започна равностойно. Още в началото Рейна изби мощен удар от далечно разстояние на Томас Вермален. Към края на полувремето домакините стигнаха до две сериозни възможности. Първо новото попълнение Йованович се измъкна от защитата на съперника, но стреля неточно. После комбинация между Глен Джонсън и Дирк Каут завърши с удар на защитника, който бе спасен от Алмуния. Секунди преди почивката новото попълнение на Ливърпул Джо Коул влезе в краката на Косиелни и бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко, домакините поведоха в резултата веднага след подновяването на играта. В 47-ата минута гостите сбъркаха в защита, Хавиер Масчерано пусна към Нгог в наказателното поле, който разстреля Алмуния от малък ъгъл за 1:0.

След попадението Арсенал натисна съперника си, играчите на Арсен Венгер направиха много пропуски, като добър мач до 90-ата минута правеше Пепе Рейна. Именно в последната минута обаче стражът провали своите. След центриране отляво Чамак затрудни максимално Рейна, топката обаче се удари в гредата, върна се към ръцете на вратаря, който не успя да я хване и я бутна в мрежата си за 1:1. В даденото от съдията продължение Косиелни от Арсенал изпусна нервите си и бързо си изкара два жълти картони, след което бе изгонен.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
На 14 август (събота)
Астън Вила – Уест Хям 3:0
1:0 Даунинг (15), 2:0 Ст. Петров (41), 3:0 Милнър (66)

Блекбърн – Евертън 1:0
1:0 Калинич (15)

Уигън – Блекпул 0:4
0:1 Гари Тейлър-Флетчър (16), 0:3 Марлън Херууд (38, 43), 4:0 Алекс Баптист (75)

Съндърланд – Бирмингам 2:2
1:0 Дарън Бент (24-д), 2:0 С. Кар (56-авт), 2:1 Дан (78), 2:2 Риджуел (88)

Уулвърхемптън – Сток Сити 2:1
1:0 Д. Джоунс (37), 2:0 Флетчър (39), 2:1 Файе (55)

Челси – Уест Бромич 6:0
1:0 Малуда (6), 2:0 Дрогба (45), 3:0 Дрогба (55), 4:0 Лампард (63), 5:0 Дрогба (68), 6:0 Малуда (90)

Ливърпул – Арсенал 1:1
1:0 Давид Нгог (47), 1:1 Пепе Рейна (90-авт)

На 16 август (понеделник)
22:00 часа Манчестър Юнайтед – Нюкасъл (Нова Спорт)
Баланс: 142 мача, 69 победи за Манчестър Юнайтед, 35 равенства, 38 победи за Нюкасъл

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите за първенство.