Уулвърхемптън победи с 2:1 Фулъм в мач от шестия кръг на Висшата лига в Англия. Както е известно, "котиджърс" е заедно с ЦСКА, Рома и Базел в Група "Е" на Лига Европа.

Преди дни "армейците" изпуснаха селекцията на Рой Ходжсън, завършвайки 1:1 на стадион "Васил Левски". В гостуването в София мениджърът на английския тим не разчита на голяма част от титулярите си, за да ги запази за тежките мачове във Висшата лига. Въпреки това обаче Фулъм загуби визитата си на Уулвърхемптън.

Точни днес във вратата на Марк Шварцър бяха Кевин Дойл в 18-ата минута и Дейвид Едуардс в 50-ата минути. За Фулъм се разписа Дани Мърфи в 66-ата от дузпа, отсъдена за нарушение на Майкъл Мансиен срещу Боби Замора.

С прибавените три точки Уулвърхемптън събра 7 и заема 12-ото място във временното класиране. Фулъм пък е 13-и с 6 точки. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
От събота:
Бърнли – Съндърланд 3:1
1:0 Греъм Алекзандър (13), 1:1 Дарън Бент (39), 2:1 Дейвид Нъджент (67), 3:1 Дейвид Нъджент (86)

Астън Вила - Портсмут 2:0
1:0 Джеймс Милнър (34), 2:0 Габриел Агбонлахор (43)

Арсенал – Уигън 4:0
1:0 Томас Вермаелен (25), 2:0 Томас Вермаелен (49), 3:0 Едуардо Да Силва (59), 4:0 Сеск Фабрегас (90)

Болтън – Сток Сити 1:1
0:1 Дейв Китсън (53), 1:1 Матю Тейлър (89-дузпа)

Хъл Сити – Бирмингам 0:1
0:1 Гари О`Конър (75)

Уест Хям – Ливърпул 2:3
0:1 Фернандо Торес (20), 1:1 Алесандро Диаманти (29-дузпа), 1:2 Дирк Кайт (41), 2:2 Карлтън Коул (45), 2:3 Фернандо Торес (75)

В неделя, 20 септември
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 4:3
1:0 Уейн Рууни (2), 1:1 Гарет Бари (16), 2:1 Дарън Флетчър (49), 2:2 Крейг Белами (52), 3:2 Дарън Флетчър (80), 3:3 Крейг Белами (90), 4:3 Майкъл Оуен (90+6)

Уулвърхемптън – Фулъм 2:1
1:0 Кевин Дойл (18), 2:0 Дейвид Едуардс (50), 2:1 Дани Мърфи (66)

17:00 часа Евертън – Блекбърн
Баланс: 142 мача, 55 победи за Евертън, 32 равенства, 55 победи за Блекбърн

18:00 часа Челси – Тотнъм
Баланс: 122 мача, 51 победи за Челси, 29 равенства, 42 победи за Тотнъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.