Ливърпул постигна трудна победа с 3:2 като гост на Уест Хям. Двубоят от шестия кръг на Висшата лига се игра пред 37 284 зрители на "Ъптън Парк". С основна заслуга за победата на "мърсисайдци" днес бе Фернандо Торес, който се отчете с две попадения във вратата на "чуковете".

Испанският национал откри резултата в 20-ата минута, когато отбеляза изключителен гол след майсторски пробив. 9 минути след това Алесандро Диаманти изравни от дузпа. В 41-ата Дирк Кайт отново даде аванс на Ливърпул, а секунди преди края на първото полувреме Карлтън Коул възстанови равенството с глава - 2:2. Крайното 3:2 за тима на Рафа Бенитес оформи Торес в 75-ата минута. Испанецът се възползва от центриране на резервата Бабел, надскочи защитниците на Уест Хям и вкара победното попадение.

С прибавените три точки Ливърпул събра 12 от 6 изиграни мача до момента и се изкачи на третото място във Висшата лига. Уест Хям пък остана на 14-ата позиция със скромните 4 точки в актива си. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
От събота:
Бърнли – Съндърланд 3:1
1:0 Греъм Алекзандър (13), 1:1 Дарън Бент (39), 2:1 Дейвид Нъджент (67), 3:1 Дейвид Нъджент (86)

Астън Вила - Портсмут 2:0
1:0 Джеймс Милнър (34), 2:0 Габриел Агбонлахор (43)

Арсенал – Уигън 4:0
1:0 Томас Вермаелен (25), 2:0 Томас Вермаелен (49), 3:0 Едуардо Да Силва (59), 4:0 Сеск Фабрегас (90)

Болтън – Сток Сити 1:1
0:1 Дейв Китсън (53), 1:1 Матю Тейлър (89-дузпа)

Хъл Сити – Бирмингам 0:1
0:1 Гари О`Конър (75)

Уест Хям – Ливърпул 2:3
0:1 Фернандо Торес (20), 1:1 Алесандро Диаманти (29-дузпа), 1:2 Дирк Кайт (41), 2:2 Карлтън Коул (45), 2:3 Фернандо Торес (75)

В неделя, 20 септември
15:30 часа Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити
Баланс: 140 мача, 55 победи за Манчестър Юнайтед, 48 равенства, 37 победи за Манчестър Сити

16:00 часа Уулвърхемптън – Фулъм
Баланс: 66 мача, 29 победи за Уулвърхемптън, 18 равенства, 19 победи за Фулъм

17:00 часа Евертън – Блекбърн
Баланс: 142 мача, 55 победи за Евертън, 32 равенства, 55 победи за Блекбърн

18:00 часа Челси – Тотнъм
Баланс: 122 мача, 51 победи за Челси, 29 равенства, 42 победи за Тотнъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.