Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила при победата с 2:0 над Портсмут. Двубоят бе от шестия кръг на Висшата лига в Англия. Точни за бирмингамци бяха Джеймс Милнър и Габриел Агбонлахор.

В 33-ата минута Стенли бе повален в наказателното поле на Портсмут от Надир Белхадж и последва дузпа за Вила. От бялата точка Джеймс Милнър реализира - 1:0. 2:0 направи Габриел Агбонлахор в 43-ата минута.

Днешната победа е четвърта поредна за Стенли и съотборниците му, които вече имат 12 точки. С повече е само Челси (15 точки). Поражението бе шесто поредно за Портсмут от началото на сезона, с което възпитаниците на Пол Харт останаха на последното място във Висшата лига.

В друг мач от шестия кръг Арсенал отвя с 4:0 Уигън с два гола на Томас Вермаелен и по едно попадение на Едуардо Да Силва и Сеск Фабрегас. С прибавените три точки "топчиите" събраха 9 в актива си. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
В събота, 19 август
Бърнли – Съндърланд 3:1
1:0 Греъм Алекзандър (13), 1:1 Дарън Бент (39), 2:1 Дейвид Нъджент (67), 3:1 Дейвид Нъджент (86)

Астън Вила - Портсмут 2:0
1:0 Джеймс Милнър (34), 2:0 Габриел Агбонлахор (43)

Арсенал – Уигън 4:0
1:0 Томас Вермаелен (25), 2:0 Томас Вермаелен (49), 3:0 Едуардо Да Силва (59), 4:0 Сеск Фабрегас (90)

Болтън – Сток Сити 1:1
0:1 Дейв Китсън (53), 1:1 Матю Тейлър (89-дузпа)

Хъл Сити – Бирмингам 0:1
0:1 Гари О`Конър (75)

19:30 часа Уест Хям – Ливърпул
Баланс: 104 мача, 21 победи за Уест Хям, 29 равенства, 54 победи за Ливърпул

В неделя, 20 септември
15:30 часа Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити
Баланс: 140 мача, 55 победи за Манчестър Юнайтед, 48 равенства, 37 победи за Манчестър Сити

16:00 часа Уулвърхемптън – Фулъм
Баланс: 66 мача, 29 победи за Уулвърхемптън, 18 равенства, 19 победи за Фулъм

17:00 часа Евертън – Блекбърн
Баланс: 142 мача, 55 победи за Евертън, 32 равенства, 55 победи за Блекбърн

18:00 часа Челси – Тотнъм
Баланс: 122 мача, 51 победи за Челси, 29 равенства, 42 победи за Тотнъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.