Арсенал пропусна възможността да излезе начело на класирането на Висшата лига, след като в мач от 13 кръг загуби с 1:2 като гост на Уест Бромич. „Артилеристите“ можеха да стигнат до равенството, което щеше да им позволи да излязат на второ място, но Санти Касорла пропусна дузпа шест минути преди края.

Тимът на Арсен Венгер откри резултата в 28-ата минута, когато Оливие Жиру засече центриране на Месут Йозил. Седем минути по-късно Джеймс Морисън от воле изравни резултата. Пет минути преди почивката Микел Артета си вкара автогол след центриране на Джеймс Макклийн.

Шест минути преди края Арсенал получи правото да изпълни дузпа, след като Крис Брънт фаулира Алексис Санчес в наказателното поле. Точно преди да изрита топката при изпълнението на дузпата Касорла се подхлъзна и прати кълбото над вратата. Като цяло ситуацията изключително много напомни за пропуснатата дузпа от Дейвид Бекъм по време на нулевото равенство между Турция и Англия в евроквалификация на 11 октомври 2003 г.

Така Арсенал остана на четвърто място в класирането с 26 точки, колкото има и Манчестър Сити. „Гражданите“ са трети, но тази вечер приемат Ливърпул. Лидер е Лестър с 28 точки, една повече от Манчестър Юнайтед.

Уест Бромич прекъсна серията си от две поредни загуби и с триумфа си над „артилеристите“ тимът на Тони Пюлис се изкачи на 12-о място.

ПРОПУСКЪТ НА БЕКЪМ

ПРОПУСНАТА ДУЗПА ОТ КАСОРЛА

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
21.11.15
14:45 ч.
Уотфорд - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Мемфис Депай (11), 1:1 Трой Дийни (86-дузпа), 1:2 Бастиан Швайнщайгер (90)
21.11.15
17:00 ч.
Уест Бромич - Арсенал 2:1
0:1 Оливие Жиру (28), 1:1 Джейм Морисън (35), 2:1 Микел Артета (40)
21.11.15
17:00 ч.
Евертън - Астън Вила 4:0
1:0 Рос Баркли (17), 2:0 Ромелу Лукаку (28), 3:0 Рос Баркли (42), 4:0 Ромелу Лукаку (59)
21.11.15
17:00 ч.
Суонзи - Борнемут 2:2
0:1 Джошуа Кинг (10), 0:2 Дан Гослинг (26), 1:2 Андре Айю (28), 2:2 Джонджо Шелви (39-дузпа)
21.11.15
17:00 ч.
Нюкасъл - Лестър 0:3
0:1 Джейми Варди (45), 0:2 Леонардо Уйоа (62), 0:3 Шинджи Оказаки (83)
Манчестър Сити - Ливърпул Диема Спорт 2
Баланс: 158 мача, 41 победи за Манчестър Сити, 40 равенства, 77 победи за Ливърпул
Кристъл Палас - Съндърланд
Баланс: 32 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 10 равенства, 10 победи за Съндърланд

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.