Манчестър Юнайтед оглави класирането на Висшата лига, след като в мач от 13 кръг се наложи с 2:1 над Уотфорд в изключително драматичен мач, в който два гола паднаха в последните минути.

Мемфис Депай откри резултата за „червените дяволи“ в 11-ата минута, когато с левия крак от въздуха засече центриране на Андер Ерера отдясно.

В 86-ата минута капитанът на „стършелите“ Трой Дийни изравни от дузпа, отсъдена за фаул на Маркос Рохо срещу Одион Игало. По този начин Дийни зарадва бившите си съкилийници от затвора, които беше поканил на трибуните на стадиона.

Уотфорд обаче не успя да удържи равенството. В последната минута на редовното време. Мемфис Депай стреля, Аурельо Гомес изби, а при добавката на Бастиан Швайнщайгер топката се удари в Дийни и влезе във вратата.

Така Манчестър Юнайтед спечели десети пореден мач срещу „стършелите“. Серията на „червените дяволи“ започва през 1987 г. Тимът на Луис ван Гаал с тази победа събра 27 точки и временно излезе на първо място, тъй като има аванс от една точка пред Манчестър Сити и Арсенал, които играят своите мачове по-късно днес.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
21.11.15
14:45 ч.
Уотфорд - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Мемфис Депай (11), 1:1 Трой Дийни (86-дузпа), 1:2 Бастиан Швайнщайгер (90)
Манчестър Сити - Ливърпул Диема Спорт 2
Баланс: 158 мача, 41 победи за Манчестър Сити, 40 равенства, 77 победи за Ливърпул
Кристъл Палас - Съндърланд
Баланс: 32 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 10 равенства, 10 победи за Съндърланд

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.