Челси победи с 1:0 Норич на "Стамфорд Бридж" в мач от 13-ия кръг на английската Висша лига. Единственият гол за успеха на "сините" дело на Диего Коща, който се разписа през второто полувреме. Това бе първа победа за лондончани в местния шампионат от повече от 1 месец.

Първата част бе сравнително равностойна и двата отбора трудно стигаха до чисти голови ситуации.

През втората част домакините поеха инициативата и на няколко пъти бяха близо до попадение, но Зума и Фабрегас пропуснаха да открият резултата. Все пак в 64-ата минута "сините" излязоха напред в резултата, след като Диего Коща финитира защитник на гостите и с хубав удар реализира.

До края на двубоя Челси можеше да реализира още голове, но късметът не бе на страната на тима на Жозе Моуриньо.

След победата шампионът на Англия събра актив от 14 пункта и се изкачи до 15-а позиция. Норич е точно под шампионите с актив от 12 пункта.

Челси - Норич 1:0
1:0 Диего Коста - 64'

Челси: Бегович, Зума, Тери, Кенеди, Иванович, Матич, Фабрегас, Вилиан (Рамирес - 87'), Азар (Аспиликуета - 90'), Педро (Оскар - 84'), Коста

Норич: Руди, Бенет, Басонг, Олсон, Уиздъм, Редмънд, О'Нийл, Мулумбу (Дорънс - 73'), Брейди, Хоусън (Хулахан - 73'), Мбокани (Джером - 73')

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
21.11.15
14:45 ч.
Уотфорд - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Мемфис Депай (11), 1:1 Трой Дийни (86-дузпа), 1:2 Бастиан Швайнщайгер (90)
21.11.15
17:00 ч.
Уест Бромич - Арсенал 2:1
0:1 Оливие Жиру (28), 1:1 Джейм Морисън (35), 2:1 Микел Артета (40)
21.11.15
17:00 ч.
Евертън - Астън Вила 4:0
1:0 Рос Баркли (17), 2:0 Ромелу Лукаку (28), 3:0 Рос Баркли (42), 4:0 Ромелу Лукаку (59)
21.11.15
17:00 ч.
Суонзи - Борнемут 2:2
0:1 Джошуа Кинг (10), 0:2 Дан Гослинг (26), 1:2 Андре Айю (28), 2:2 Джонджо Шелви (39-дузпа)
21.11.15
17:00 ч.
Нюкасъл - Лестър 0:3
0:1 Джейми Варди (45), 0:2 Леонардо Уйоа (62), 0:3 Шинджи Оказаки (83)
Манчестър Сити - Ливърпул Диема Спорт 2
Баланс: 158 мача, 41 победи за Манчестър Сити, 40 равенства, 77 победи за Ливърпул
Кристъл Палас - Съндърланд
Баланс: 32 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 10 равенства, 10 победи за Съндърланд

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.