Байерн продължава без грешка в германската Бундеслига, след като спечели с 1:0 при визитата си на Вердер в Бремен и записа девета поредна победа от началото на сезона.

Баварците доминираха през целия мач като притежание на топката, но стигнаха само до едно попадение, дело на Томас Мюлер (23) след асистенция на Тиаго Алкантара. Това бе девети гол за Мюлер от началото на сезона.

След почивката в 71-ата минута вратарят на „бременските музиканти” Видвалд фаулира Роберт Левандовски, но не бе отсъдена дузпа, а и гостите нямаха сериозни претенции за наказателен удар. До края на мача головата машина на гостите Роберт Левандовски така и не успя да се разпише, усилията на домакините за изравняване не бяха достатъчни.

С успеха си Байерн остава убедителен лидер с 27 точки. Вердер е на 14-о място със 7 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
16.10.15
21:30 ч.
Майнц - Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Марко Ройс (18), 0:2 Хенрик Мхитарян (82)
17.10.15
16:30 ч.
Шалке 04 - Херта 2:1
1:0 Бенедикт Хьоведес (27), 1:1 Саломон Калу (73), 2:1 Макс Майер (90)
17.10.15
16:30 ч.
Волфсбург - Хофенхайм 4:2
1:0 Макс Крузе (1), 2:0 Бас Дост (7), 2:1 Джереми Тюлян (29), 2:2 Джонатан Шмид (54), 3:2 Макс Крузе (62), 4:2 Макс Крузе (83)
17.10.15
16:30 ч.
Хамбургер - Байер (Леверкузен) 0:0
17.10.15
16:30 ч.
Аугсбург - Дармщад 0:2
0:1 Сандро Вагнер (7), 0:2 Петер Нимайер (29)
17.10.15
16:30 ч.
Вердер - Байерн 0:1
0:1 Томас Мюлер (23)
17.10.15
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Борусия (Мьонхенгладбах)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 33 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 23 равенства, 30 победи за Борусия (М)