Борусия (Дортмунд) победи Майнц с 2:0 като гост в първи мач от 9-ия кръг на Първа Бундеслига. Българският национал Тодор Неделев отново не намери място в групата на домакините.

Марко Ройс откри още в 18-ата минута, след като се възползва от отлична асистенция на Пиер-Емерик Обамеянг. Секунди след почивката "жълто-черните" получиха право да изпълнят дузпа, но авторът на първия гол я пропусна. Въпреки това атаките на Борусия не спряха до края на мача. В 82-ата отново Обамеянг подаде на Хенрик Мкитарян и арменецът оформи крайното 0:2.

За гранда от Дортмунд това беше първа победа от пет мача. Тимът на Томас Трухел вече има 21 точки, изостава с 3 от лидера Байерн (Мюнхен). Майнц остава осми с 12 т.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
16.10.15
21:30 ч.
Майнц - Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Марко Ройс (18), 0:2 Хенрик Мхитарян (82)
Хамбургер - Байер (Леверкузен)
Баланс: 76 мача, 29 победи за Хамбургер, 19 равенства, 28 победи за Байер (Леверкузен)
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 33 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 23 равенства, 30 победи за Борусия (М)