Атлетико и Реал завършиха 1:1 на „Висенте Калдерон” в мадридското дерби от седмия кръг на испанската Примера дивисион. Карим Бензема (9) даде преднина на гостите, а Лусиено Вието (83) изравни с първия си гол за "дюшекчиите. Равенството не позволи на "белия балет" да излезе начело в класирането.

Още в 9-ата минута Карим Бензема даде преднина на „кралския” клуб след центриране на Даниел Карвахал. В 21-ата минута Серхио Рамос извърши нарушение срещу Тиаго Мендеш в наказателното поле и реферът Ундиано Майенко отсъди дузпа. Костариканският вратар на Реал Кейлор Навас обаче спаси удара на френския нападател Антоан Гризман от бялата точка, а „белият балет” запази аванса си до края на първата част.

След почивката аржентинският треньор на домакините Диего Симеоне пусна в игра Джаксон Мартинес на мястото на Фернандо Торес, а Анхел Кореа бе заменен от Лусиано Вието. Настойчивостта на „дюшекчиите” даде резултат в 83-ата минута, когато привлеченият това лято от Виялреал аржентинец Лусиано Вието вкара първия си гол с екипа на Атлетико и изравни за 1:1. До края на мача играчите на Реал бяха по-активни в търсене на победно попадение, но така и не успяха да отбележат такова.

Ремито не позволи на Реал да се изкачи на върха във временното класиране, където остава Виляреал, който записа първото си поражение за сезона при визитата си на Леванте (0:1) във Валенсия. „Кралският” клуб все пак излезе втори с 15 точки и само на точка от „жълтата подводница”. Атлетико остава пък пети с 13 точки.

Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Карим Бензема (9), 1:1 Лусиано Вието (83)

Севиля – Барселона 2:1
1:0 Михаел Кьон Дели (52), 2:0 Висенте Ибора (58), 1:2 Неймар (74)
Еспаньол – Спортинг (Хихон) 1:2
0:1 Ален Халилович (10), 1:1 Фелипе Кайседо (62), 1:2 Алекс Менезес (90+2)
03.10.15
23:00 ч.
Лас Палмас – Ейбар 0:2
0:1 Саул Берхон (7), 0:2 Борха Гонсалес (62)
03.10.15
23:05 ч.
Малага – Реал Сосиедад 3:1
1:0 Шарлиз (4), 2:0 Шарлиз (7), 2:1 Иманол Агирече (14), 3:1 Шарлиз (89)
04.10.15
13:00 ч.
Райо Валекано – Бетис 0:2
0:1 Хайко Вестерман (20), 0:2 Рубен Кастро (60)
04.10.15
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Валенсия 3:1
0:1 Даниел Парехо (20), 1:1 Аймерик Лапорт (34), 2:1 Маркел Сусаета (60), 3:1 Ариц Адурис (69)