Барселона загуби с 1:2 гостуването си на Севиля в среща от 7-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят бе първо поражение в очакваната серия от мачове без двете големи звезди Лионел Меси и Андрес Иниеста.

На вратата на Барса за срещата със Севиля се завърна Клаудио Браво, който замени неубедителния Марк Андре Тер Щеген, но също се пропука и пусна два бързи гола между 52-ата и 58-ата минута, когато се разписаха Кьон Дели и Ибора.

След 60-ата минута в игра за Барса се появиха Даниел Алвеш и Сандро Рамирес, а това доведе до намаляване на пасива им. В 74-ата минута Неймар се разписа от дузпа за игра с ръка на играч на Севиля.

Силите на Барса обаче стигнаха само за това и тимът на Луис Енрике загуби, с което може да се лиши от третото място в полза на победителя от мадридското дерби между Реал и Атлетико утре. Реал ще стъпи на престижната позиция и при хикс, тъй като е с по-добра голова разлика от Барса.

Севиля – Барселона 2:1
1:0 Михаел Кьон Дели (52), 2:0 Висенте Ибора (58), 1:2 Неймар (74)
03.10.15
19:15 ч.
Гранада – Депортиво (Ла Коруня) (F+)
Баланс: 22 мача, 9 победи за Гранада, 8 равенства, 5 победи за Депортиво (Ла Коруня)
03.10.15
21:30 ч.
Еспаньол – Спортинг (Хихон)
Баланс: 78 мача, 32 победи за Еспаньол, 19 равенства, 27 победи за Спортинг (Хихон)
Атлетик (Билбао) – Валенсия (F+)
Баланс: 160 мача, 58 победи Атлетик (Билбао), 39 равенства, 63 победи за Валенсия
04.10.15
19:15 ч.
Леванте – Виляреал (F+)
Баланс: 14 мача, 3 победи за Леванте, 1 равенство, 10 победи за Виляреал
04.10.15
21:30 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) (Sport+)
Баланс: 156 мача, 38 победи за Атлетико (Мадрид), 33 равенства, 85 победи за Реал (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.