Леванте излъга у дома Виляреал с 1:0 в среша от седмия кръг на испанската Примера дивисион и не само записа първата си победа за сезона, но и нанесе първа загуба на лидера във временното класиране преди този кръг.

Гостите завършиха мача с намален състав, след като Боян Йокич бе изгонен в 36-ата минута, когато получи втори жълт картон.

Единственото попадение в срещата падна в 83-ата минута, а негов автор бе Дейверсон, който донесе трите точки на домакините от град Валенсия.

Въпреки поражението си Виляреал остана на първо място във временното класиране с 16 точки. След първата си победа пък Леванте събра 6 точки и се изкачи на 18-о място, оставайки в зоната на изпадащите.

Севиля – Барселона 2:1
1:0 Михаел Кьон Дели (52), 2:0 Висенте Ибора (58), 1:2 Неймар (74)
Еспаньол – Спортинг (Хихон) 1:2
0:1 Ален Халилович (10), 1:1 Фелипе Кайседо (62), 1:2 Алекс Менезес (90+2)
03.10.15
23:00 ч.
Лас Палмас – Ейбар 0:2
0:1 Саул Берхон (7), 0:2 Борха Гонсалес (62)
03.10.15
23:05 ч.
Малага – Реал Сосиедад 3:1
1:0 Шарлиз (4), 2:0 Шарлиз (7), 2:1 Иманол Агирече (14), 3:1 Шарлиз (89)
04.10.15
13:00 ч.
Райо Валекано – Бетис 0:2
0:1 Хайко Вестерман (20), 0:2 Рубен Кастро (60)
04.10.15
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Валенсия 3:1
0:1 Даниел Парехо (20), 1:1 Аймерик Лапорт (34), 2:1 Маркел Сусаета (60), 3:1 Ариц Адурис (69)
04.10.15
19:15 ч.
Леванте – Виляреал 1:0
1:0 Дейверсон (83)
04.10.15
21:30 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) (Sport+)
Баланс: 156 мача, 38 победи за Атлетико (Мадрид), 33 равенства, 85 победи за Реал (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.