Борусия Мьонхенгладбах записа първа победа за сезона и се измъкна от последното място във временното класиране. "Жребците" победиха Аугсбург с 4:2 в мач от 6-ия кръг на Първа Бундеслига и вече имат 3 точки.

Домакините започнаха много агресивно и още до 21-ата минута вече водеха с 4:0 след голове на Фабиан Джонсън (5), Гранит Джака (17),
Ларс Щиндл (19) и Махмуд Дахуд (21). Гостите успяха да върнат само два гола, дело на Паул Верхаег (52-дузпа, 75 - дузпа).

Хавиер Ернандес сложи край на серията без победа на Байер (Леверкузен) с гол през второто полувреме срещу Майнц за крайното 1:0 на „Бай Арена”.

„Аспирините” бяха загубили последните си три мача в първенството без дори да вкарат гол. Чичарито вкара с глава втория си гол, откакто пристигна в Германия, след подаване на Донати в 69-ата минута.

Хановер падна у дома от Щутгарт с 1:3. Домакините поведоха с гол на Кенан Караман (14). После обаче паднаха головете на Кристиян Гентнер (16), Тимо Вернер (18) и Александру Максим (90).

Шалке 04 се наложи над Айнтрахт с 2:0. Рзаписаха се Жоел Матип (12) и Лерой Сане (90).

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 6 КРЪГ
22.09.15
21:00 ч.
Байерн – Волфсбург 5:1
0:1 Даниел Калигури (26), 1:1 Роберт Левадовски (51), 2:1 Роберт Левадовски (52), 3:1 Роберт Левадовски (55), 4:1 Роберт Левадовски (57), 5:1  Роберт Левадовски (60)
22.09.15
21:00 ч.
Херта – Кьолн 2:0
1:0 Ведад Ибишевич (43), 2:0 Ведад Ибишевич (90)

Дармщад – Вердер 2:1
0:1 Арън Йохансон (19), 1:1 Сандро Вагнер (31-дузпа), 2:1 Сандро Вагнер (84)
23.09.15
21:00 ч.
Шалке 04 – Айнтрахт (Франкфурт) 2:0
1:0 Жоел Матип (12), 2:0 Лерой Сане (90)
1:0 Фабиан Джонсън (5), 2:0 Гранит Джака (17),
3:0 Ларс Щиндл (19), 4:0 Махмуд Дахуд (21), 4:1 Паул Верхаег (52-дузпа), 4:2 Паул Верхаег (75 - дузпа)

23.09.15
21:00 ч.
Хановер – Щутгарт 1:3
1:0 Кенан Караман (14), 1:1 Кристиян Гентнер (16), 1:2 Тимо Вернер (18), 1:3 Александру Максим (90)