Дармщад победи Вердер (Бремен) с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Първа Бундеслига. В герой за новака се превърна Сандро Вагнер, който вкара и двата гола. Той се разписа в 31-ата от дузпа и в 84-ата. Арън Йохансон се разписа почетно за "бременските музиканти".

В друг мач от вечерта Хамбургер победи Инголщад с 1:0 като гост. Единственото попадение беше дело на Михаел Грегорич в 87-ата минута.

Херта надви Кьолн с 2:0 след дубъл на Ведад Ибишевич. Босненският национал беше точен в 43-ата и в 90-ата минута.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 6 КРЪГ
22.09.15
21:00 ч.
Байерн – Волфсбург 5:1
0:1 Даниел Калигури (26), 1:1 Роберт Левадовски (51), 2:1 Роберт Левадовски (52), 3:1 Роберт Левадовски (55), 4:1 Роберт Левадовски (57), 5:1  Роберт Левадовски (60)
22.09.15
21:00 ч.
Херта – Кьолн 2:0
1:0 Ведад Ибишевич (43), 2:0 Ведад Ибишевич (90)

Дармщад – Вердер 2:1
0:1 Арън Йохансон (19), 1:1 Сандро Вагнер (31-дузпа), 2:1 Сандро Вагнер (84)
23.09.15
21:00 ч.
Шалке 04 – Айнтрахт (Франкфурт)
Баланс: 82 мача, 31 победи за Шалке 04, 22 равенства, 29 победи за Айнтрахт (Франкфурт)
Борусия (Мьонхенгладбах) – Аугсбург
Баланс: 8 мача, 1 победа за Борусия (Мьонхенгладбах), 3 равенства, 4 победи за Аугсбург
23.09.15
21:00 ч.
Хановер – Щутгарт
Баланс: 52 мача, 18 победи за Хановер, 10 равенства, 24 победи за Щутгарт
23.09.15
21:00 ч.
Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 14 мача, 4 победи за Хофенхайм, 5 равенства, 5 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.