Локомотив (Мездра) измъкна равенство 2:2 при гостуването си на Септември в (Симитли) в село Крупник. Двубоят от 8-ия кръг на "Б" група бе много напрегнат, като гостите стигнаха до ремито благодарение на две дузпи. Гостите откриха резултата в 35-ата минута. Георги Павлов бе повален в наказателното поле на домакините и реферът Адриан Петров отсъди дузпа. Наказателният удар бе превърнат в гол от Петър Димитров - 0:1. След почивката домакините имаха много силни минути и успяха да поведат с 2:1. В 57-ата Методи Костов направи 1:1, а в 60-ата Илиян Христов също наказа гостите от Мездра.

В последните секунди на редовното време Петър Димитров се откъсна от защитата на Септември и бе съборен в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а Димитров отново бе точен за крайното 2:2.

След мача и двата щаба имаха претенции за съдийството.

"Б" ГРУПА

8 КРЪГ
19 септември 2015 г. (събота), 17:00 часа
 Добруджа – Банско 1:2
0:1 Георги Фикийн (28), 1:1 Кристиян Димитров (34), 1:2 Цветан Павлов (81)

Дунав - Оборище (Панагюрище) 0:0

Септември (Симитли) - Локомотив (Мездра) 2:2
0:1 Петър Димитров (35-дузпа), 1:1 Методи Костов (57), 2:1 Илиян Христов (60), 2:2 Петър Димитров (90-дузпа)

Пирин (Разлог) - Локомотив (Горна Оряховица) 0:0

Спартак (Плевен) - Поморие 1:1
1:0 Кристиян Григоров (32-дузпа), 1:1 Димитър Попов (90+2)

19 септември 2015 г. (събота), 18:00 часа
Верея - „Ботев“ (Гълъбово) 0:1
0:1 Реджеп Халил (30)

19 септември 2015 г. (събота), 19:00 часа
Литекс II – Нефтохимик 1:1
1:0 Чавдар Ивайлов (26), 1:1 Стефан Неделчев (45)

20 септември 2015 г. (неделя), 17:00 часа
Лудогорец II - Созопол 3:2
0:1 Васил Калоянов (23), 1:1 Лукас Саша (56), 2:1 Михаил Александров (59-дузпа), 3:1 Михаил Александров (75), 3:2 Мирослав Коев (86)