ФК Верея загуби с 0:1 от "Ботев" (Гълъбово) в среща от 8-я кръг на първенството в "Б" група. Близо 400 зрители на стадион "Трейс Арена" изгледаха регионалното дерби, а след първия съдийски сигнал на Никола Попов гостуващите фенове хвърлиха множество ленти на терена и срещата беше прекъсната за кратко време. През първото полувреме домакините играха припряно и позволиха на "Ботев" да владее повече инициативата. Гостите създадоха правата ситуация в мача. В 14-ата минута Зотев отправи удар, който беше отразен от Диян Вълков, а в добавката Енчев стреля неточно с глава край вратата. Седем минути по-късно старозагорци създадоха ситуация, при която Джунейт Яшар се опита хитро да изведе Иван Стоянов, но вратарят Радев предвидливо излезе и улови.

В 26-ата минута Николай Петров пробва мерника си, но не успя да порази вратата на "Ботев". Тимът от Гълъбово нанесе своя удар в 30-ата минута, когато Иван Кирилов подаде към Реджеп Халил в наказателното поле, който от десетина метра вкара за 0:1.

В последните минути на първата част ФК Верея се опита да възстанови равенството, но Яшар и Плахов пропуснаха. В добавеното време на първата част домакините пропиляха най-чистото си положение в мача. Новото попълнение Димо Атанасов центрира отляво към наказателното поле, където Деян Христов свали топката с глава към Митко Плахов, но той от два метра направи фрапантен пропуск и стреля в аут.

След почивката гостите от "Ботев" се прибраха дълбоко в своята половина и действаха организирано в защита и не допуснаха изненади въпреки натиска на старозагорския тим. В 81-ата минута резервата Венцислав Иванов пропусна чисто положение да изравни, след като ударът му 12-13 метра профуча края страничната врата на съперника от Гълъбово.

След загубата Верея е седми с 12 точки, а "Ботев" има 15 в актива.

Верея - "Ботев" (Гълъбово) 0:1
0:1 Реджеб Халил (30)