Дунав завърши 0:0 с Оборище (Панагюрище) в мач от 8-ия кръг на първенството на "Б" група. Двубоят се игра пред около 6000 зрители на Градския стадион в Русе. Публиката на домакините обаче не беше зарадвана от любимците си. След равенството Дунав остава втори със 17 точки, на 2 зад лидера Поморие, който също направи равен днес - 1:1 при гостуването на Спартак (Плевен).

Преди срещата в Русе ветераните на отбора се погрижиха да припомнят най-славните времена на русенския футбол, когато Дунав бе незаобиколим фактор в родния елит. Те изиграха демонстративен мач с легенди от столичните "Левски" и ЦСКА в чест на историческата дата - 1 октомври 1975 г., когато Дунав побеждава европейския гранд Рома с 1:0 в мач от турнира за Купата на УЕФА. Специални плакети пък от името на БФС връчи зам.-изпълнителният директор на родната футболна централа Антон Попов на кмета на Русе Пламен Стоилов и депутата Пламен Нунев.

В срещата с Оборище домакините започнаха по-добре, като още в първата минута многоходова атака се размина за малко с гола. Последваха още няколко опасности пред панагюрската врата. За сметка на това гостите трудно успяваха да пробият русенската отбрана и вратарят Мартин Луков не бе застрашен до края на първата част, приключила при 0:0. Втората част започна по-равностойно, като не липсваха и нервни моменти, довели до много картони. Все пак Мирослав Будинов и Йордан Димитров от Дунав и Ели Маркеш и Обаси Окечукво за Оборище бяха близо до отбелязване на гол, но не намериха целта. Така срещата приключи при 0:0.

В следващия кръг момчетата на Веселин Великов гостуват на Банско на 27 септември от 17 часа.

Дунав (Русе) - Оборище (Панагюрище) 0:0

Дунав: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (85 мин. - Ивайло Раденцов), Николай Колев (70 мин. - Йордан Димитров), Юлиан Ненов, Мирослав Будинов, Бранимир Костадинов (50 мин. - Георги Чакъров)