Димитър Байдаков донесе победата на Локомотив (Горна Оряховица) при гостуването на Добруджа в 6-ия кръг на „Б” група. „Железничарите” на Сашо Ангелов спечелиха с 1:0, а дошлият от Етър нападател отбеляза единственото попадение.

Горнооряховци владееха играта през по-голямата част, но слабостта им през този сезон – трудното излизане на стопроцентови голови ситуации, запази нулевия резултат до средата на второто полувреме. До почивката се запомни само един удар на Мартин Райнов над гредата.

Пет минути след началото на втората част Байдаков излезе сам срещу вратаря на домакините, но пропусна. Обръчът около вратата на добруджанци обаче се затягаше. В 57-ата минута след комбинация между Мартин Райнов и Иван Пенев топката спря във вратата на добруджанци, но голът не беше признат заради засада.

Осем минути по-късно гостите все пак взеха своето, след като Димитър Байдаков прати топката в мрежата за 0:1 с глава след центриране от корнер. До края горнооряховци не позволиха на домакините да върнат попадението и им нанесоха четвърта поредна загуба. В 82-ата минута Байдаков можеше да се разпише още веднъж, но ударът му от границата на пеналта срещна напречната греда.

Победата е трета за тима на Сашо Ангелов през новото първенство. След нея Локомотив (Горна Оряховица) събра 10 точки и е седми, а Добруджа остава с 4 точки в актива на 14-ото място.

Добруджа - Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
0:1 Димитър Байдаков (65)

Добруджа: Павел Петков, Александър Йовчев, Даниел Граматиков, Илиян Чавдаров, Костадин Ничев, Младен Димитров, Павл Георгиев, Петко Цанков, Петър Казаков, Симеон Иванов (к), Тодор Колев

Локомотив (Горна Оряховица): Пламен Колев, Иво Харизанов, Иван Пенев, Мариян Иванов, Атанас Фиданин (к), Ивайло Михайлов, Мартин Райнов, Милен Желев (Сава Савов), Антоний Балъков (Атанас Димитров), Димитър Байдаков (Мартин Сандов), Красен Трифонов

"Б" ГРУПА
6 КРЪГ
29 август 2015 г. (събота), 18:00 часа
Септември (Симитли) - Банско  2:3
1:0 Даниел Младенов (14), 1:1 Атанас Чипилов (24), 1:2 Руслан Иванов (49), 2:2 Методи Костов (53), 2:3 Руслан Иванов (77)

Локомотив (Мездра) - Оборище (Панагюрище) 1:3
1:0 Тодор Чаворски (15), 1:1 Христо Гоговски (45), 1:2 Ели Маркес (58), 1:3 Иван Колев (90)

Дунав - „Ботев“ (Гълъбово) 5:0
1:0 Диян Димов (5), 2:0 Диян Димов (14-дузпа), 3:0 Мирослав Будинов (34), 4:0 Юлиан Ненов (57), 5:0 Петър Патев (78)

Пирин (Разлог) - Поморие 0:1
0:1 Кирил Георгиев (88)

Верея - Созопол 0:0

Спартак (Плевен) – Нефтохимик 3:3
0:1 Борислав Борисов (22), 1:1 Васил Шопов (28), 1:2 Борислав Борисов (47), 2:2 Кристиян Григоров (50-дузпа), 2:3 Борислав Бoрисов (70), 3:3 Кристиян Григоров (83)

30 август 2015 г. (неделя), 18:00 часа