Спартак (Плевен) и Нефтохимик изиграха зрелищен мач от 6-ия на "Б" група - 3:3.

В началото домакините притиснаха гостите от Бургас. В 6-ата минута Стефан Христов бе задържан в наказателното поле, но съдията Петър Костадинов не отсъди дузпа. Малко след това плевенският капитан Васил Шопов стреля опасно, но стажът на гостите Петър Денчев изби. В 19-ата за първи път бе застрашена вратата на Спартак след шут на Димитър Георгиев. В 22-ата минута топката спря в мрежата на плевенчани след като Борислав Борисов засече центриране от дясно. Радостта на гостите бе кратка, тъй като в 28-ата Шопов изравни след пас на Стефан Христов - 1:1. До края на първата част Георгиев пропусна за Нефтохимик, а Шопов за Спартак.

Веднага след почивката избраниците на Атанас Атанасов - Орела заиграха по-атакуващо, докато съперникът заложи на контраатаките. В 47-ата минута плевенчани сбъркаха в центъра, току-що влезлият Симеон Баев проби отдясно, центира и Борисов се разписа за втори път – 1:2. В 50-ата Николай Ботев бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, с реализирането на която Кристиян Григоров изравни - 2:2. В 70-ата минута Борислав Борисов оформи своя хеттрик със силен диагонален удар – 2:3.

Домакините стигнаха до равенството в 83-ата минута, когато Кристиян Григоров насочи в мрежата центираната от корнер топка.