Лидерът на „Б“ група Дунав продължава без загуба от началото на сезона. Тимът от Русе записа домакински успех с 5:0 над „Ботев“ (Гълъбово) в мач от 6 кръг. Срещата се игра пред 6000 зрители на Градския стадион в дунавския град.

Още в петата минута Диян Димов откри резултата, след като с глава засече центриране на Атанас Атанасов от корнер. Девет минути по-късно Димов удвои от дузпа, отсъдена за фаул срещу Юлиан Ненов.

Мирослав Будинов вкара трети гол за домакините в 34-ата минута. Той бе точен при добавката на свой удар, който беше отразен от вратаря на гостите Мирослав Иванов.

Домакините бяха по-активни и през втората част. Това позволи Ненов да вкара четвърти гол за Дунав в 57-ата минута, след като се оказа сам срещу Иванов. Резервата Петър Патев оформи крайния резултат в 78-ата минута.

Дунав е едноличен лидер в класирането с 16 точки. „Ботев“ (Гълъбово) е с актив от девет точки. В следващия кръг русенския тим гостува на Локомотив (Горна Оряховица), а „Ботев“ (Гълъбово) приема Пирин (Разлог).

"Б" ГРУПА

6 КРЪГ
29 август 2015 г. (събота), 18:00 часа
Септември (Симитли) - Банско  2:3
1:0 Даниел Младенов (14), 1:1 Атанас Чипилов (24), 1:2 Руслан Иванов (49), 2:2 Методи Костов (53), 2:3 Руслан Иванов (77)

Локомотив (Мездра) - Оборище (Панагюрище) 1:3
1:0 Тодор Чаворски (15), 1:1 Христо Гоговски (45), 1:2 Ели Маркес (58), 1:3 Иван Колев (90)

Добруджа - Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
0:1 Димитър Байдаков (65)

Дунав - „Ботев“ (Гълъбово) 5:0
1:0 Диян Димов (5), 2:0 Диян Димов (14-дузпа), 3:0 Мирослав Будинов (34), 4:0 Юлиан Ненов (57), 5:0 Петър Патев (78)

Пирин (Разлог) - Поморие 0:1
0:1 Кирил Георгиев (85)

Верея - Созопол 0:0

Спартак (Плевен) – Нефтохимик 3:3
0:1 Борислав Борисов (22), 1:1 Васил Шопов (28), 1:2 Борислав Борисов (46), 2:2 Кристиян Григоров (50-дузпа), 2:3 Борислав Бoрисов (70), 3:3 Кристиян Григоров (83)

30 август 2015 г. (неделя), 18:00 часа