Реал (Мадрид) записа първата си победа за новия сезон в Примера дивисион. Тимът на Рафаел Бенитес разби новака Бетис с 5:0 в мач от 2 кръг на шампионата. Хамес Родригес и Гарет Бейл се отличиха с по два гола и една асистенция.

Уелската звезда откри резултата още във втората минута, когато с глава засече центриране на Родригес. Колумбиецът удвои в 39-ата минута с точно изпълнение на фаул.

В 47-ата минута Карим Бензема се разписа с глава след асистенция на Бейл. Три минути по-късно Хамес Родригес на границата на вратарското поле овладя пас на Тони Кроос и вкара топката във вратата със задна ножица. Минута преди края на редовното време Бейл с удар от 25 метра се разписа за втори път в мача.

В 61-ата минута Бетис получи възможност да стигне до почетно попадение, след като Рафаел Варан фаулира Хорхе Молина в наказателното поле и съдията Ернандес отсъди дузпа. Хесус Навас обаче спаси удара от бялата точка на Рубен Кастро.

С актив от четири точки след нулевото равенство срещу Спортинг (Хихон) в първия кръг Реал (Мадрид) излезе на трето място в класирането. Бетис се срина на 15-а позиция с една точка.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 2 КРЪГ
28.08.15
21:30 ч.
Виляреал - Еспаньол 3:1
0:1 Фелипе Кайседо (6), 1:1 Роберто Солдадо (67), 2:1 Седрик Бакамбу (87), 3:1 Седрик Бакамбу (90)
Селта - Райо Валекано 3:0
1:0 Дуран Нолито (11-дузпа), 2:0 Дуран Нолито (50), 3:0 Андреу Фонтас (88)
29.08.15
23:30 ч
.
Реал Мадрид - Бетис 5:0
1:0 Гарет Бейл (2), 2:0 Хамес Родригес (39), 3:0 Карим Бензема (47), 4:0 Хамес Родригес (50), 5:0 Гарет Бейл (89)