Селта оглави временно класирането на Примера дивисион, след като в мач от 2 кръг се наложи с 3:0 над Райо Валекано. Дуран Нолито се отличи с два гола и асистенция за успеха на галисийците.

Той откри резултата в 11-ата минута с точно изпълнена дузпа. В 50-ата минута Нолито удвои аванса на домакините, след като получи хубав пас от Пабло Педро Ернандес, влезе в наказателното поле и прати топката във вратата.

Две минути преди края Нолито центрира от фаул, а Андреу Фонтас вкара трети гол за тима от Виго. Гостите играха почти цял мач с човек по-малко, след като вратарят Тоно беше изгонен за нарушението при дузпата в началото на мача.

Така Селта събра актив от шест точки, колкото има и Барселона, но галисийците имат по-добра голова разлика. Райо Валекано е с една точка от два мача.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 2 КРЪГ
28.08.15
21:30 ч.
Виляреал - Еспаньол 3:1
0:1 Фелипе Кайседо (6), 1:1 Роберто Солдадо (67), 2:1 Седрик Бакамбу (87), 3:1 Седрик Бакамбу (90)