Байерн продължава без загуба от началото на сезона в Бундеслигата. В мач от 3 кръг тимът на Пеп Гуардиола се наложи с 3:0 над Байер (Леверкузен). Две от попадения бяха реализирани от дузпи, а Томас Мюлер завърши с два гола.

Германският национал откри резултата в 26-ата минута, когато засече центриране на Дъглас Коста отляво. Това беше първото сериозно положение за Байерн в мача, а за Мюлер това е 75-и гол за 200 изиграни мача в Бундеслигата.

В 60-ата минута Томас Мюлер вкара втория си гол в мача. Той беше точен при изпълнението на дузпа, отсъдена за фаул на Роберто Хилберт срещу Артуро Видал. Десет минути по-късно Хилберт направи нова дузпа за Байерн, след като игра с ръка след центриране на Дъглас Коста. Ариен Робен беше точен при удара си от бялата точка.

С този успех Байерн се върна на първото място в класирането с пълен актив (9 точки) от три мача. Следват Волфсбург и Кьолн с по седем. Байер (Леверкузен), който записа първа загуба за сезона е шести с шест точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 3 КРЪГ
28.08.15
21:30 ч.
Волфсбург - Шалке 04 3:0
1:0 Бас Дост (17), 2:0 Рикардо Родригес (59 - дузпа), 3:0 Тим Клозе (61)
29.08.15
16:30 ч.
Щутгарт - Айнтрахт (Франкфурт) 1:4
0:1 Адам Хлоусек (11-автогол), 1:1 Даниел Дидави (30), 1:2 Люк Кастаинос (42), 1:3 Харис Сеферович (69), 1:4 Люк Кастаинос (87)