Майнц записа втора поредна победа в Бундеслигата, след като в мач от 3 кръг се наложи с класическото 3:0 като домакин на Хановер. Българският национал Тодор Неделев не попадна в групата за мача. Йошинори Муто вкара два гола за успеха.

Японецът откри резултата в 15-ата минута, когато получи хубав пас от Самперио зад гърба на защитата. Четвърт час по-късно Муто удвои, след като с глава от голлинията засече удар на Бел с глава след центриране от корнер.

Две минути след почивката Юнус Мали проби през защитата на гостите и прати точно топката във вратата на Рон-Роберт Цилер. С този успех Майнц излезе на пето място в класирането с шест точки. Хановер е 16-и с една точка от началото на сезона.

Айнтрахт (Франкфурт) победи Щутгарт с 4:1 като гост. Така тимът на Армин Фее остави швабите без спечелена точка от началото на сезона. Фее беше начело на Щутгарт при спечелването на шампионската титла през 2007 г.

Срещата не започна добре за домакините, след като Адам Хлоушек си вкара автогол в 11-ата минута. Даниел Дидави изравни в 30-ата минута, когато засече центриране по земя на Серей Дие. Само 12 минути по-късно Люк Кастаинос възстанови аванса на гостите след асистенция на Харис Сеферович.

В 69-ата минута Сеферович се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Пжемислав Титон, който получи червен картон. Три минути преди края Кастаинос вкара втори си гол в мача. Айнтрахт (Франкфурт) вече има четири точки от началото на сезона и е осми в класирането, докато Щутгарт е последен без точки от три точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 3 КРЪГ
28.08.15
21:30 ч.
Волфсбург - Шалке 04 3:0
1:0 Бас Дост (17), 2:0 Рикардо Родригес (59 - дузпа), 3:0 Тим Клозе (61)
29.08.15
16:30 ч.
Щутгарт - Айнтрахт (Франкфурт) 1:4
0:1 Адам Хлоусек (11-автогол), 1:1 Даниел Дидави (30), 1:2 Люк Кастаинос (42), 1:3 Харис Сеферович (69), 1:4 Люк Кастаинос (87)
29.08.15
16:30 ч.
Аугсбург - Инголщад 0:1
0:1 Матю Леки (63), 1:1 Филип Хозинер (76), 2:1 Антони Модесте (81-д)
Майнц 05 - Хановер 96 3:0
1:0 Йошинори Муто (15), 2:0 Йошинори Муто (29), 3:0 Юнус Мали (47)
29.08.15
16:30 ч.
Дармщад - Хофенхайм 0:0
29.08.15
19:30 ч.
Байерн Мюнхен - Леверкузен (Евроспорт 2)
Баланс: 72 мача, 42 победи за Байерн Мюнхен, 14 равенства, 16 победи за Леверкузен