Амкар с двама българи в състава си спечели първите си точки в новия сезон на руското първенство. В мач от 2 кръг на Премиер лигата тимът от Перм спечели с 2:0 гостуването си на Рубин.

Благой Георгиев не игра за домакините от Казан заради клауза в договора му при трансфера му от Амкар. Петър Занев игра цял мач за гостите и завърши с жълт картон. Георги Пеев започна като резерва. В 60-ата минута замени Януш Гол, а в добавеното време се разписа от дузпа.

В 48-ата минута тимът от Перм откри резултата с автогол на Саломон Кверквелия, който в 64-ата минута беше отстранен от игра заради втори жълт картон.

Победата изкачи Амкар временно на осмо място в класирането с три точки. Рубин е на последната 16-а позиция с две загуби от два мача.

Анжи – Локомотив (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 6, 2.ЦСКА (Моква) 6, 3.Ростов 4, 4.Урал 3, 5.Краснодар 3 и др.