Руският шампион Зенит продължава с победния си ход през новия сезон на Премиер лигата. Тимът от Санкт Петербург се наложи с 4:1 кат гост на Урал.

Артьом Дзюба откри резултата в 20-ата минута с първия си гол за Зенит. В 50-ата минута Хълк удвои с точно изпълнена дузпа, отсъдена за фаул на Фонтанело срещу Олег Шатов.

В 67-атаминута Александър Ерохин върна едно попадение за домакините от Екатеринбург. Три минути по-късно обаче Хълк възстанови аванса на гостите от два гола. В добавеното време Дани вкара четвърти гол за Зенит.

С този успех тимът от Санкт Петербург излезе начело в класирането с шест точки, колкото има и ЦСКА (Москва). Зенит обаче е с по-добра голова разлика. Урал има четири точки от два мача.

Анжи – Локомотив (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 6, 2.ЦСКА (Моква) 6, 3.Ростов 4, 4.Урал 3, 5.Краснодар 3 и др.