Байерн победи като домакин Майнц с 2:0 в мач от последния 34-и кръг на Бундеслигата и получи Сребърната салатиера – шампионския трофей в Германия. Българският национал Тодор Неделев изненадващо бе на резервната скамейна на гостите след дълго лечение на контузия, която направи сезона му кошмарен. Халфът обаче не получи шанс за изява на „Алианц Арена”.

Точни за баварците в протоколния им последен мач за сезона бяха Роберт Левандовски (25-дузпа) и Бастиан Швайнщайгер (48). Второто попадение стана факт след асистенцияна Левандовски, който бе заменен в 73-ата минута от Клаудио Писаро и това сложи край на надеждите му, че ще може да стана голмайстор на Байерн този сезон.

Полякът Левандовски завърши кампанията с 16 попадения, а контузеният отдавна Ариен Робен стана голмайстор на баварците със 17 гола. Голмайсторският приз в Бундеслигата пък отиде за Александър Майер, вкарал 19 попадения за Айнтрахт (Франкфурт).

След края на мача баварците получиха Сребърната салатиера, на която за 25-и път ще бъде изписано името им. Традиционните бирени душове също бяха част от празненствата на терена на „Алианц Арена” в Мюнхен.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 34 КРЪГ
23.05.15
16:30 ч.
Байерн – Майнц 2:0
1:0 Роберт Левандовски (25-дузпа), 2:0 Бастиан Швайнщайгер (48)
23.05.15
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Вердер 3:2
1:0 Шинджи Кагава (15), 2:0 Пиер-Емерик Обамеянг (17), 2:1 Леван Йозтунали (26), 3:1 Хенрих Мхитарян (42), 3:2 Теодор Гебре Селасие (85)
23.05.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Аугсбург 1:3
1:0 Рафаел (36), 1:1 Пиер-Емил Хьойберг (72), 1:2 Тим Матавш (77), 1:3 Саша Мьолдерс (90+5)
23.05.15
16:30 ч.
Хофенхайм – Херта 2:1
1:0 Антони Модест (8), 1:1 Рой Бееренс (72), 2:1 Роберто Фирмино (80)
23.05.15
16:30 ч.
Хановер – Фрайбург 2:1
1:0 Хироши Киотаке (3), 2:0 Павел Кръмаш (84-автогол), 2:1 Нилс Петерсен (90+2)
23.05.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен) 2:1
1:0 Харис Сеферович (4), 1:1 Карим Белараби (6), 2:1 Александър Мадлунг (39)
23.05.15
16:30 ч.
Хамбургер – Шалке 04 2:0
1:0 Ивица Олич (49), 2:0 Слободан Райкович (58)
23.05.15
16:30 ч.
Кьолн – Волфсбург 2:2
1:0 Юя Осако (3), 1:1 Луис Густаво (8), 1:2 Иван Перишич (15), 2:2 Робин Кнохе (61-автогол)