Борусия (Дортмунд) изпрати с победа треньора си Юрген Клоп. Легендарният треньор напуска след края на сезона. „Жълто-черните” победиха Вердер (Бремен) с 3:2 в мач от последния 34-и кръг на Бундеслигата и си осигуриха класиране за Лига Европа. Шинджи Кагава откри след четвърт час игра, а Пиер-Емерик Обамеянг покачи на 2:0 секунди по-късно.

„Бременските музиканти” се върнаха в мача след попадение на Левин Йозтунали. Хенрик Мхитарян се разписа за 3:1 в 42-ата минута, а силите на гостите стигнаха само за още едно попадение, което беше дело на Теодор Гебре Саласие (85). След победата си вестфалци финишираха на седмо място в класирането. Това значи, че независимо от развоя на финала за Купата на Германия срещу Волфсбург, Борусия ще вземе квота за участие в Лига Европа през следващия сезон.

Волфсбург спечели сребърните медали, финиширайки на 10 точки зад шампиона Байерн (Мюнхен) и на 3 пред Борусия (Мьонхенгладбах). "Вълците" завършиха 2:2 при визитата си на Кьолн, а в същото време "жребците" се издъниха срещу Аугсбург у дома - 1:3. Гостите за първи път в историята ще играят в евротурнирите.

Кьолн поведе още във 2-ата минута чрез японеца Юя Осако. Луис Густаво изравни само 6 минути по-късно, а след четвърт час игра Иван Перишич направи обрата пълен - 1:2. Резервата Славомир Пешко фиксира крайното 2:2 в 61-ата минута. След седмица "вълците" ще играят финал за Купата на Германия срещу Борусия (Дортмунд).

Айнтрахт (Франкфурт) победи Байер (Леверкузен) с 2:1. "Аспирините" завършиха на четвърто място с 61 точки.

Още в 4-ата минута Харис Сеферович изведе домакините напред в резултата, но само 2 минути след това Карим Белараби изравни. В 8-ата минута Юлиан Бранд от Байер уцели греда и гостите не успяха да осъществят обрат. В 39-ата минута защитникът Александър Мадлунг прониза Бернд Лено за 2:1.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 34 КРЪГ
23.05.15
16:30 ч.
Байерн – Майнц 2:0
1:0 Роберт Левандовски (25-дузпа), 2:0 Бастиан Швайнщайгер (48)
23.05.15
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Вердер 3:2
1:0 Шинджи Кагава (15), 2:0 Пиер-Емерик Обамеянг (17), 2:1 Леван Йозтунали (26), 3:1 Хенрих Мхитарян (42), 3:2 Теодор Гебре Селасие (85)
23.05.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Аугсбург 1:3
1:0 Рафаел (36), 1:1 Пиер-Емил Хьойберг (72), 1:2 Тим Матавш (77), 1:3 Саша Мьолдерс (90+5)
23.05.15
16:30 ч.
Хофенхайм – Херта 2:1
1:0 Антони Модест (8), 1:1 Рой Бееренс (72), 2:1 Роберто Фирмино (80)
23.05.15
16:30 ч.
Хановер – Фрайбург 2:1
1:0 Хироши Киотаке (3), 2:0 Павел Кръмаш (84-автогол), 2:1 Нилс Петерсен (90+2)
23.05.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен) 2:1
1:0 Харис Сеферович (4), 1:1 Карим Белараби (6), 2:1 Александър Мадлунг (39)
23.05.15
16:30 ч.
Хамбургер – Шалке 04 2:0
1:0 Ивица Олич (49), 2:0 Слободан Райкович (58)
23.05.15
16:30 ч.
Кьолн – Волфсбург 2:2
1:0 Юя Осако (3), 1:1 Луис Густаво (8), 1:2 Иван Перишич (15), 2:2 Робин Кнохе (61-автогол)