Спечелилият вече титлата Байерн загуби с 0:2 при визитата си на Байер (Леверкузен) в среща от 31-ия кръг на германската Бундеслига и ще пътува с понижено самочувствие за гостуването си на Барселона в първия им мач от полуфиналите в Шампионската лига. Мачът на „Камп Ноу” между каталунците и баварците е в сряда вечер от 21:45 часа българско време.

Треньорът на Байерн Хосеп Гуардиола реши да съхрани силите на основните си футболисти за мача с Барселона и заложи на експериментален състав, в който за тима дебютираха 22-годишният халф Рико Щрийдер и 20-годишният централен нападател Лукас Гьортлер. Освен тях на терена бяха още Мичел Вайзер и Джанлука Гаудино, а шанс да се изяви получи и Клаудио Писаро. След почти година титуляр беше и Хави Мартинес.

Марио Гьотце и Клаудио Писаро пропуснаха на няколко пъти от удобни позиции срещу вратаря на домакините Бернд Лено, отразил всички опасни удари. В 55-ата минута домакините поведоха с гол на Хакан Чалханоглу. Това бе негово осмо попадение от пряк-свободен удар във всички турнири от началото на сезона. Така той лиши вратаря на гостите Мануел Нойер от възможността да изравни рекордното постижение на Оливер Кан от най-много "сухи" мрежи в Бундеслигата - 19, постигнати през сезон 20001/02.

В 81-ата минута Юлиан Брандт вкара втория гол за домакините и оформи крайния резултат. Така Байер (Леверкузен) събра 58 точки и излезе на трето място във временното класиране. Байерн е на върха със 76 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
02.05.15
16:30 ч.
Шалке 04 – Щутгарт 3:2
1:0 Клаас Ян Хунтелаар (8), 1:1 Мартин Харник (22), 1:2 Филип Костич (51), 2:2 Клаас Ян Хунтелаар (78), 3:2 Флориан Клайн (89-автогол)
02.05.15
16:30 ч.
Волфсбург – Хановер 2:2
1:0 Бас Дост (24), 2:0 Иван Перишич (45), 2:1 Джими Бриан (47), 2:2 Салиф Сане (58)
02.05.15
16:30 ч.
Аугсбург – Кьолн 0:0
02.05.15
16:30 ч.
Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Кевин Фоланд (33), 1:1 Матс Хумелс (35)
Фрайбург – Падерборн 2:1
1:0 Нилс Петерсен (40), 1:1 Лукас Труп (70), 1:2 Лукас Руп (80)
02.05.15
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Байерн 2:0
1:0 Хакан Чалханоглу (55), 2:0 Юлиан Брандт (81)
03.05.15
16:30 ч.
Майнц – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 17 мача, 5 победи за Майнц, 5 равенства, 7 победи за Хамбургер
03.05.15
18:30 ч.
Херта – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 53 мача, 21 победи за Херта, 14 равенства, 18 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.