Шалке 04 обърна борещият се за оцеляването си в елита Щутгарт с 3:2 в мач от 31-ия кръг на германската Бундеслига и остави швабите на последното място във временното класиране.

„Миньорите” от Гелзенкирхен поведоха с ранен гол на Клаас Ян Хунтелаар (8), но гостите от Щутгарт изравниха още до почивката чрез Мартин Харник (22), възползвал се от пас на Гинчек.

През втората част швабите стигнаха до пълен обрат с гола на Филип Костич (51) след нова асистенция на Гинчек. Домакините обаче не се предадоха и в самия край на свой ред направиха пълен обрат. Първо Клаас Ян Хунтелаар (78) с втория си гол изравни за 2:2, а след това в 89-ата минута Флориан Клайн си вкара автогол след удар на Кевин-Принс Боатенг за крайното 3:2.

След успеха си Шалке 04 остава на пето място с 45 точки. Щутгарт е на последната позиция с 27 точки и на 3 от 16-ото място, даващо право на участие в бараж оставане в елита.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
02.05.15
16:30 ч.
Шалке 04 – Щутгарт 3:2
1:0 Клаас Ян Хунтелаар (8), 1:1 Мартин Харник (22), 1:2 Филип Костич (51), 2:2 Клаас Ян Хунтелаар (78), 3:2 Флориан Клайн (89-автогол)
02.05.15
16:30 ч.
Волфсбург – Хановер 2:2
1:0 Бас Дост (24), 2:0 Иван Перишич (45), 2:1 Джими Бриан (47), 2:2 Салиф Сане (58)
02.05.15
16:30 ч.
Аугсбург – Кьолн 0:0
02.05.15
16:30 ч.
Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Кевин Фоланд (33), 1:1 Матс Хумелс (35)
Фрайбург – Падерборн 2:1
1:0 Нилс Петерсен (40), 1:1 Лукас Труп (70), 1:2 Лукас Руп (80)
02.05.15
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 71 мача, 15 победи за Байер (Леверкузен), 14 равенства, 42 победи за Байерн
03.05.15
16:30 ч.
Майнц – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 17 мача, 5 победи за Майнц, 5 равенства, 7 победи за Хамбургер
03.05.15
18:30 ч.
Херта – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 53 мача, 21 победи за Херта, 14 равенства, 18 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.