Ключови победи постигнаха Хъл Сити и Лестър в мачовете си от 34-ия кръг на Висшата лига. Благодарение на тях "тигрите" и "лисиците" делят 16-ото място с по 31 точки.

Хъл се наложи с 2:0 над Кристъл Палас с два гола на Даме Н'Дойе. И докато гостите си взеха глътка въздух четири кръга преди края, то лондончани са 11-и с 42 т.

Лестър от своя страна остави Бърнли на дъното с 26 точки. Единственото попадение пред 19-те хиляди зрители на "Тър Муур" вкара Джейми Варди точно след час игра. Интересно е да се отбележи, че голът стана благодарение на контраатака, организирана след изпусната дузпа. Минута преди това Матю Тейлър се провали от бялата точка за късмет на гостите.

В друг мач от днес Суонзи принуди Нюкасъл също да погледне надолу в класирането. "Свраките" загубиха с 2:3 домакинството си и с пълен актив от мачове и 35 точки могат определено да се чувстват застрашени на 14-ата позиция. Айозе откри в 20-ата минута, но головете на Нелсон Оливейра, Гилфи Сигурдсон и Джак Корк обърнаха развоя на срещата. Сием де Йонг върна едно попадение в 87-ата минута, което обаче остана просто за статистиката. "Лебедите" от своя страна са осми с 50 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ
25.04.15
14:45 ч.
Саутхемптън – Тотнъм 2:2
1:0 Грациано Пеле (29), 1:1 Ерик Ламела (43), 2:1 Грациано Пеле (65), 2:2 Насер Шадли (70)
25.04.15
17:00 ч.
Сток Сити – Съндърланд  1:1
0:1 Конър Викъм (2), 1:1 Чарли Адам (27)
Нюкасъл – Суонзи 2:3
1:0 Айозе (20), 1:1 Нелсон Оливейра (45), 1:2 Гилфи Сигурдсон (50), 1:3 Джак Корк (71), 2:3 Сием де Йонг (87)
25.04.15
17:00 ч.
Кристъл Палас – Хъл Сити  0:2
0:1 Даме Н'Дойе (51), 0:2 Даме Н'Дойе (90)
Манчестър Сити – Астън Вила Нова Спорт
Баланс: 149 мача, 61 победи за Манчестър Сити, 37 равенства, 51 победи за Астън Вила
26.04.15
15:30 ч.
Евертън – Манчестър Юнайтед Диема
Баланс: 171 мача, 56 победа за Евертън, 40 равенство, 75 победа за Манчестър Юнайтед