Саутхемптън и Тотнъм направи зрелищно, но самоубийствено и за двата тима реми. Срещата завърши при резултат 2:2, което почти не остави шансове на нито един от двата клуба да влезе в топ 4 на Висшата лига.

Домакините повеждаха на два пъти, но гостите от Лондон обаче все успяваха да се доберат до равенството. Грациано Пеле откри резултата за „светците” в 29-ата минута, но Ерик Ламела възстанови равенството в края на първото полувреме. Останаха съмнения за игра с ръка на аржентинеца при попадението му.

След подновяването на играта домакините бяха по-активни и повече търсеха попадението. Логично те поведоха в резултата отново в 65-та минута. Шейн Лонг намери перфектно Грациано Пеле, който с глава не остави шансове на Юго Лорис – 2:1.

В 70-та минута Тотнъм пак стигнаха до изравняването. Насер Шадли направи самостоятелен пробив и пусна топката под крака на вратаря Келвин Дейвис, за да я оплете в мрежата за 2:2.

С точката лондончани събраха 58, докато домакините са с една по-малко. Заветното четвърто място се заема от Манчестър Сити. „Гражданите” имат 64 точки и мач по-малко.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ
25.04.15
14:45 ч.
Саутхемптън – Тотнъм 2:2
1:0 Грациано Пеле (29), 1:1 Ерик Ламела (43), 2:1 Грациано Пеле (65), 2:2 Насер Шадли (70)
Манчестър Сити – Астън Вила Нова Спорт
Баланс: 149 мача, 61 победи за Манчестър Сити, 37 равенства, 51 победи за Астън Вила
26.04.15
15:30 ч.
Евертън – Манчестър Юнайтед Диема
Баланс: 171 мача, 56 победа за Евертън, 40 равенство, 75 победа за Манчестър Юнайтед