Грешна стъпка допусна Ливърпул в стремежа си да си уреди място в Топ 4 на Висшата лига. "Червените" не успяха да вкарат в гостуването на Уест Бромич от 34-ия кръг, но и не допуснаха попадение, за да може срещата да приключи при нулево равенство.

Точка, която направи разликата с Манчестър Сити (64) шест. "Гражданите", заемащи последната позиция за участие в Шампионската лига, обаче могат да увеличат аванса си на девет точки при успех по-късно днес над гостуващия Астън Вила. Уест Бромич от своя страна е 13-и с 37 точки.

Без голове завърши и лондонското дерби между Куинс Парк Рейнджърс и Уест Хам. КПР обаче има защо да съжалява, тъй като в средата на първата част Чарли Остин пропусна дузпа. Ако беше отбелязал, тогава шансовете на "синьо-белите" за оставане в елита щяха да са значително по-големи. С точката Рейнджърс е предпоследен с 27 т., с мач повече и на четири разлика от Лестър и Хъл Сити. "Чуковете" пък са с 44 точно в средата на класирането.

Равенство беляза и гостуването на друг борещ се за оцеляване - Съндърланд. "Черните котки" поведоха на Сток Сити още във втората минута чрез Конър Викъм, но Чарли Адам възстанови статуквото след почти половин час игра на "Британия Стейдиъм". Равенство, което не претърпя промяна до последния съдийски сигнал на Мартин Аткинсън. С него Съндърланд остава първи изпадащ с 30 точки и мач по-малко, докато Сток Сити е девети с 47 т.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ
25.04.15
14:45 ч.
Саутхемптън – Тотнъм 2:2
1:0 Грациано Пеле (29), 1:1 Ерик Ламела (43), 2:1 Грациано Пеле (65), 2:2 Насер Шадли (70)
25.04.15
17:00 ч.
Сток Сити – Съндърланд  1:1
0:1 Конър Викъм (2), 1:1 Чарли Адам (27)
Нюкасъл – Суонзи 2:3
1:0 Айозе (20), 1:1 Нелсон Оливейра (45), 1:2 Гилфи Сигурдсон (50), 1:3 Джак Корк (71), 2:3 Сием де Йонг (87)
25.04.15
17:00 ч.
Кристъл Палас – Хъл Сити  0:2
0:1 Даме Н'Дойе (51), 0:2 Даме Н'Дойе (90)
Манчестър Сити – Астън Вила Нова Спорт
Баланс: 149 мача, 61 победи за Манчестър Сити, 37 равенства, 51 победи за Астън Вила
26.04.15
15:30 ч.
Евертън – Манчестър Юнайтед Диема
Баланс: 171 мача, 56 победа за Евертън, 40 равенство, 75 победа за Манчестър Юнайтед