Интер и Милан завършиха 0:0 в дербито на Милано от 31-ия кръг на италианската Серия „А”. „Нерадзурите” и „росонерите” разочароваха феновете си на „Джузепе Меаца” в спортния комплекс „Сан Сиро”, след като равенството намали още повече шансовете и на двата тима да се класират за евротурнирите.

Съдията Лука Банти също имаше принос за нулевото равенство, след като отмени три попадения – две на Интер и едно на Милан. Едно от попаденията всъщност бе автогол на Филип Мексес от Милан, но бе отменен заради нарушение в атака на Родриго Паласио преди това.

Интер доминираше в началото, като пропуски направиха Ернанес и Матео Ковачич. Лека полека Милан се събуди и също направи интересни атаки, при една от които удар на Сусо бе отразен с мъка от Ханданович.

В 29-ата минута Милан вкара гол, който бе отменен заради засада на Найджъл де Йонг. Малко след това Менес пробва да изненада Ханданович, но словенският страж бе на мястото си.

След почивката Интер взе инициативата и притисна здраво съперника си. В 50-ата минута „нерадзурите” също вкараха топката в мрежата, но и тяхното попадение бе отменено заради засада на Мауро Икарди. Последваха пропуски на Родриго Паласио и Матео Ковачич, а в 63-ата минута Интер имаше претенции за дузпа, след като Ернанес шутира от движение, а топката се удари в ръката на защитник. Съдията Банти обаче не посочи бялата точка.

В 72-ата минута феновете на „нерадзурите” се радваха, а Филип Мексес бе забил глава в земята, след като си вкара автогол при остро центриране на Ернанес. Автоголът обаче също бе отменен, тъй като при бързата атака преди това Родриго Паласио бе извършил нарушение срещу Лука Антонели.

До края на мача Интер бе по-активният тим и обсади наказателното поле на Милан, но стражът на символичните гости Диего Лопес спаси уари на Жуан, Паласио и Икарди, а Д`Амброзио шутира над врата.

След равенството Интер остава десети с 42 точки и на 8 изоставане от петото място, даващо право на участие в Лига Европа и заемано към момента от Сампдория. Милан е девети с 43 точки.

Интер – Милан 0:0

СЪСТАВИТЕ
Интер: 1.Самир Ханданович, 15.Неманя Видич, 23.Андреа Ранокия, 33.Данило Дамброзио , 5.Жуан , 88.Ернанес , 18.Гари Медел, 10.Матео Ковачич (77 - 91.Шакири), 27.Асане Гнокури (67 - 20.Джон Оби), 8.Родриго Паласио, 9.Мауро Икарди

Милан: 23.Диего Лопес, 33.Алекс (70 - 29.Палета), 5.Филип Мексес, 20.Инясио Абате , 31.Лука Антонели, 7.Жереми Менес, 34.Найджъл де Йонг , 16.Андреа Поли (81 - 22.Черчи), 28.Джакомо Бонавентура, 21.Марко ван Хинкел, 8.Сусо (73 - 9.Дестро)

Ювентус - Лацио 2:0
1:0 Карлос Тевес (17), 2:0 Леонардо Бонучи (28)
19.04.15
13:30 ч.
Сасуоло - Торино 1:1
1:0 Доменико Берарди (45+1), 1:1 Фабио Куалярела (58)
19.04.15
16:00 ч.
Рома - Аталанта 1:1
1:0 Франческо Тоти (3-д), 1:1 Херман Денис (23)
19.04.15
16:00 ч.
Палермо – Дженоа 2:1
1:0 Ивайло Чочев (9), 2:0 Ивайло Чочев (30), 2:1 Иаго Фалке (52)
19.04.15
16:00 ч.
Киево - Удинезе 1:1
1:0 Сергио Пелисер (39), 1:1 Бостян Сезар (72-авт.)
19.04.15
16:00 ч.
Емполи - Парма 2:2
0:1 Франческо Лоди (19), 1:1 Масимо Макароне (32), 2:1 Лоренцо Тонели (45), 2:2 Ишак Белфодил (73)
19.04.15
19:00 ч.
Каляри - Наполи 0:3
0:1 Хосе Кайехон (24), 0:2 Антонио Балцано (45+1-автогол), 0:3 Маноло Габиадини (59)