С два гола на Ивайло Чочев Палермо победи с 2:1 Дженоа в среща от 31-ия кръг на Серия "А". Българският национал бе точен в 9-ата и в 30-ата минута. За него това бяха втори и трети гол в Калчото, след като откри сметката си в миналия кръг при 3:1 над Удинезе. За гостите вкара Фалке малко след почивката. Бившият футболист на Чавдар (Етрополе) и ЦСКА изигра много силно първо полувреме, като в 72-ата напусна терена под бурните аплодисменти на 17-те хиляди фенове по трибуните. На стадион "Ренцо Барбера" бе и селекционерът на Аржентина Тата Мартино.

Първият гол на Чочев в двубоя стана след отбита от Еудженио Ламана топка. Халфът бе оставен непокрит на втора греда, овладя и безпроблемно отбеляза от два-три метра за 1:0.

В 30-ата полузащитникът удвои аванса на "росанерите". Чочев затвори контраатака с удар по земя между краката на Ламана. Чудесна предварителна работа свърши Дибала, който задържа топката между двамата и след това я пусна към влизащия на скорост бивш футболист на Чавдар (Етрополе) и ЦСКА.

В началото на втората част обаче грешка в защитата на домакините позволи на Фалке да бъде изведен зад защитата и да преодолее Сорентино за 1:2. Девети гол за юношата на Барселона през този сезон. Попадението даде увереност на гостите, които притиснаха Палермо. Постепенно обаче домакините изнесоха играта по-напред и в 64-ата минута пропуснаха да вкарат трети гол. Удар на Дибала срещна напречната греда. Отбитата топка попадна в Лазаар, който пък с мощен шут я прати на сантиметри покрай лявата греда.

Играчите на Дженоа си върнаха контрола над играта и създадоха няколко много добри възможности за гол. Но защитата на "росанерите" успяваше да се справя със сериозния натиск, на който бе подложен. А емоциите на треньора на гостите Джан Пиеро Гасперини го пратиха на трибуните, след като оспорваше съдийски решения в последните секунди на срещата.

В класирането Палермо остава на 11-о място с 41 точки. Дженоа пък е седми с 44, но може да има разместване, ако един от Милан (42) и Интер (41) победи в дербито на Милано тази вечер.

Палермо – Дженоа 2:1
1:0 Ивайло Чочев (9), 2:0 Ивайло Чочев (30), 2:1 Иаго Фалке (52)

Ювентус - Лацио 2:0
1:0 Карлос Тевес (17), 2:0 Леонардо Бонучи (28)
19.04.15
13:30 ч.
Сасуоло - Торино 1:1
1:0 Доменико Берарди (45+1), 1:1 Фабио Куалярела (58)
19.04.15
16:00 ч.
Рома - Аталанта 1:1
1:0 Франческо Тоти (3-д), 1:1 Херман Денис (23)
19.04.15
16:00 ч.
19.04.15
16:00 ч.
Киево - Удинезе 1:1
1:0 Сергио Пелисер (39), 1:1 Бостян Сезар (72-авт.)
19.04.15
16:00 ч.
Емполи - Парма 2:2
0:1 Франческо Лоди (19), 1:1 Масимо Макароне (32), 2:1 Лоренцо Тонели (45), 2:2 Ишак Белфодил (73)