Фалиралият Парма сътвори поредна изненада в Серия „А“, след като в мач 31 кръг направи равенство 2:2 като гост на Емполи. Преди седмица „дуковете“ записаха победа над Ювентус, а преди това имаха успех и срещу Удинезе.

Франческо Лоди даде аванс на Парма в 19-ата минута, но Масимо Макароне изравни в 32-ата. Домакините стигнаха до обрат с попадение на Лоренцо Тонели точно преди почивката. През втората част Миранте и Кроче пропуснаха голови положения за Емполи, а в 73-ата гостите изненадващо изравниха чрез Ишак Белфодил, който вкара първия си гол в Серия „А“ от две години насам.

Парма е сигурен изпадащ, тъй като заема последното място с 13 точки, осем по-малко от предпоследния Каляри. От актива на „дуковете“ са отнети седем точки заради финансовите неуредици в клуба. Емполи е 15-и с 34 точки, на 11 пред зоната на изпадащите.

Киево и Удинезе направиха 1:1 във Верона. Серджо Пелисиер даде аванс на „летящите магаренца“ в 39-ата минута, но „зебрите“ стигнаха до изравняване в 73-ата минута след автогол на Бощян Цезар. Равенството позволи и на двата тима да се отдалечат сериозно от зоната на изпадащите. Киево е 13-и с 36 точки, а Удинезе веднага след това с точка по-малко.

Ювентус - Лацио 2:0
1:0 Карлос Тевес (17), 2:0 Леонардо Бонучи (28)
19.04.15
13:30 ч.
Сасуоло - Торино 1:1
1:0 Доменико Берарди (45+1), 1:1 Фабио Куалярела (58)
19.04.15
16:00 ч.
Рома - Аталанта 1:1
1:0 Франческо Тоти (3-д), 1:1 Херман Денис (23)
19.04.15
16:00 ч.
Палермо – Дженоа 2:1
1:0 Ивайло Чочев (9), 2:0 Ивайло Чочев (30), 2:1 Иаго Фалке (52)
19.04.15
16:00 ч.
Киево - Удинезе 1:1
1:0 Сергио Пелисер (39), 1:1 Бостян Сезар (72-авт.)
19.04.15
16:00 ч.
Емполи - Парма 2:2
0:1 Франческо Лоди (19), 1:1 Масимо Макароне (32), 2:1 Лоренцо Тонели (45), 2:2 Ишак Белфодил (73)