Ариц Адурис вкара два гола за Атлетик (Билбао) при победата с 4:0 над Хетафе в мач от 32 кръг на Примера дивисион. Гостите завършиха срещата с човек по-малко.

В 44-ата минута Емилиано Веласкес получи директен червен картон за фаул в наказателното поле на Хетафе, а Адурис беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

В първата минута на второто полувреме Ариц Адурис отново прати топката във вратата на Гуаита. Той се разписа след асистенция на Андони Ираола. В 79-ата минута Маркел Сусаета подаде за попадението на Ибай Гомес, а три минути преди края сам вкара топката във вратата на гостите.

С този успех Атлетик (Билбао) спря серия от три мача без победа (две загуби). Баските излязоха на осмо място в класирането с 43 точки, една повече от Еспаньол. Хетафе е 13-и с 36 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
17.04.2015
21:45 часа
Леванте - Еспаньол 2:2
0:1 Лукас (18), 1:1 Жуниор Симао (21), 1:2 Фелипе Кайседо (45), 2:2 Виктор Касадесус (88)
18.04.2015
15:00 часа
Барселона - Валенсия 2:0
1:0 Луис Суарес (1), 2:0 Лионел Меси (90+3)
18.04.2015
19:00 часа
Депортиво - Атлетико (Мадрид) 1:2
0:1 Антоан Гризман (5), 0:2 Антоан Гризман (22), 1:2 Ориол Риера (78)
18.04.2015
21:00 часа
Реал (Мадрид) - Малага 3:1
1:0 Серхио Рамос (24), 2:0 Хамес Родригес (69), 2:1 Хуанми (71), 3:1 Кристиано Роналдо (90+2)
18.04.2015
23:00 часа
Атлетик (Билбао) - Хетафе 4:0
1:0 Ариц Адурис (45-дузпа), 2:0 Ариц Адурис (46), 3:0 Ибай Гомес (79), 4:0 Маркел Сусаета (87)