Барселона победи с минималното 2:0 Валенсия в мач от 32 кръг на Примера дивисион. Луис Суарес откри резултата в 52-ата секунда, а Лионел Меси оформи крайното 2:0 в 93-ата минута. В 10-ата минута гостите изпуснаха дузпа. Валенсия може жестоко да съжалява за възможността да спечели минимум една точка, след като освен дузпата изпуснаха изключително много положения. След успеха каталунците запазват лидерството със 78 точки, на пет от преследвача Реал Мадрид, който в неделя посреща Малага.

Барселона започна по най-добрия начин и още в 52-ата секунда Луис Суарес откри резултата. Лионел Меси проби през центъра, след което отклони към уругваеца, който с лекота преодоля Диего Алвеш за 1:0. В 10-ата минута съдията даде дузпа за Валенсия за фаул на Жерар Пике срещу Родриго. Дани Парехо обаче би слабо и Клаудио Браво улови топката. Противно на доста от мачовете на Барселона вместо познатото разиграване Валенсия имаше превес и създаваше повечето опасни атаки. В 12-ата минута Отаменди не уцели вратата след удар с глава. В 20-ата минута Пако Алкасер пропусна нов чудесен шанс, след като Масчерано предотврати сигурно попадение. В тези първи 20-25 минути защитата на каталунците игра под всякаква критика и показа абсолютна липса на синхрон. В 33-ата минута Алкасер уцели гредата след нов гаф на защитата на Барса. В 41-ата минута Меси направи сериозен пропуск, след като получи топката в наказателното поле и почти сам срещу вратата с десния крак стреля в аут. В 43-ата минута Валенсия създаде поредната опасност след атака отляво, но Клаудио Браво излезе разчетено и улови паса, който бе успореден на голлинията.5_2.jpg

В 55-ата минута Неймар имаше шанс, но след удар с глава вратарят на гостите улови без проблеми. В 88-ата минута Педро получи вдясно в наказателното поле, но защитник му затвори ъгъла и топката се отби от външната страна на мрежата. В последните секунди Меси оформи крайното 2:0. Всички футболисти на двата отбора без аржентинеца бяха пред наказателното поле на Барселона. Топката бе изритана напред и Меси се оказа сам в половината на "прилепите". №10 пробяга цялото поле, влезе в наказателното поле и опита да прехвърли вратаря. Не успя, но стражът изби топката в краката му, след което при добавката Меси не сгреши за крайното 2:0. Това бе гол №400 за аржентинеца за Барселона.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
17.04.2015
21:45 часа
Леванте - Еспаньол 2:2
0:1 Лукас (18), 1:1 Жуниор Симао (21), 1:2 Фелипе Кайседо (45), 2:2 Виктор Касадесус (88)
18.04.2015
15:00 часа
Барселона - Валенсия 2:0
1:0 Луис Суарес (1), 2:0 Лионел Меси (90+3)
18.04.2015
19:00 часа
Депортиво - Атлетико (Мадрид) (ФИЛМ +)
Баланс: 95 мача, 26 победи за Депортиво, 23 равенства, 46 победи за Атлетико (Мадрид)