Реал (Мадрид) продължава гонитбата си с Барселона в битката за титлата в Примера дивисион. В мач от 32 кръг „белият балет“ се наложи с 3:1 над Малага. Кристиано Роналдо се отличи с две асистенции, гол и пропусна дузпа за успеха на тима на Карло Анчелоти.

Серхио Рамос откри резултата в 24-ата минута, когато на далечната греда засече центриране на Роналдо от фаул отляво. Повторенията показаха, че бранителят на Реал (Мадрид) е в спорно положение и вероятно може да има засада при попадението.

В 67-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Хамес Родригес беше съборен в наказателното поле. Кристиано Роналдо обаче стреля в десния страничен стълб на вратата на Камени.

Две минути след това португалецът направи двойно подаване с Хамес Родригес, който от дъгата на наказателното поле прати топката в мрежата. Само две минути по-късно Хуанми върна едно попадение за Малага. Той се разписа с глава след центриране на Росалес.

В добавеното време на мача Кристиано Роналдо успя да вкара гол. Той засече ниско центриране на Хавиер Ернандес и гарантира победата на Реал (Мадрид). Така Кралският клуб продължава да изостава на две точки от Барселона в класирането. Малага, който редува загуби и равенства в последните си пет мача, е седми с 46 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
17.04.2015
21:45 часа
Леванте - Еспаньол 2:2
0:1 Лукас (18), 1:1 Жуниор Симао (21), 1:2 Фелипе Кайседо (45), 2:2 Виктор Касадесус (88)
18.04.2015
15:00 часа
Барселона - Валенсия 2:0
1:0 Луис Суарес (1), 2:0 Лионел Меси (90+3)
18.04.2015
19:00 часа
Депортиво - Атлетико (Мадрид) 1:2
0:1 Антоан Гризман (5), 0:2 Антоан Гризман (22), 1:2 Ориол Риера (78)
18.04.2015
21:00 часа
Реал (Мадрид) - Малага 3:1
1:0 Серхио Рамос (24), 2:0 Хамес Родригес (69), 2:1 Хуанми (71), 3:1 Кристиано Роналдо (90+2)