Сент Етиен записа трета поредна победа и пети мач без загуба в Лига 1, след като в среща от 30 кръг се наложи с 2:0 над Лил.

Макс-Ален Градел вкара и двете попадения за успеха на „зелените“. Той се разписа в 63-ата и 74-ата минути. Нападателят от Кот д'Ивоар вече има 10 гола от началото на сезона.

Успехът позволи на Сент Етиен да излезе на четвърто място в класирането с 52 точки, на две пред Монако, който има два мача по-малко. Лил е осми с 41 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 30 КРЪГ
20.03.15
21:30 ч.
ПСЖ – Лориен 3:1
1:0 Златан Ибрахимович (4-дузпа), 1:1 Джордан Айю (67), 2:1 Златан Ибрахимович (82 - дузпа), 3:1 Златан Ибрахимович (90+1)
21.03.15
17:00 ч.
Олимпик (Лион) – Ница 1:2
0:1 Карлос Едуардо (23), 1:1 Максим Гоналон (56-дузпа), 1:2 Валентен Ейсерик (86-дузпа)
Тулуза – Бордо 2:1
1:0 Уисам Бен Йедер (18), 1:1 Диего Ролан (28), 2:1 Жан-Армел Кана-Бийк (61)
22.03.15
15:00 ч.
Сент Етиен – Лил 2:0
1:0 Макс-Ален Градел (63), 2:0 Макс-Ален Градел (74)
Ланс – Олимпик (Марсилия)
Баланс: 91 мача, 34 победи за Ланс, 20 равенства, 37 победи за Олимпик (Марсилия)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.