Олимпик (Лион) спази традицията да не печели мачовете си през този сезон, в които не играе Александър Лаказет. В среща от 30 кръг „хлапетата“ записаха домакинска загуба с 1:2 от Ница. Гостите завършиха мача с човек по-малко. Лаказет пропусна двубоя заради наказание.

Карлос Едуардо даде аванс на Ница в 23-ата минута, но Максим Гоналон изравни в 56-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Лойд Палун, който получи червен картон.

Гостите стигнаха до успеха четири минути преди края, когато Валентен Ейсерик беше точен от дузпа. Това беше първа победа за Ница от осем мача и тимът на Клод Пюел може да диша по-спокойно за мястото си в Лига 1. Олимпик (Лион) пък пропусна възможността да се върне на първото място в класирането и остана на точка зад лидера ПСЖ.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 30 КРЪГ
20.03.15
21:30 ч.
ПСЖ – Лориен 3:1
1:0 Златан Ибрахимович (4-дузпа), 1:1 Джордан Айю (67), 2:1 Златан Ибрахимович (82 - дузпа), 3:1 Златан Ибрахимович (90+1)
21.03.15
17:00 ч.
Олимпик (Лион) – Ница 1:2
0:1 Карлос Едуардо (23), 1:1 Максим Гоналон (56-дузпа), 1:2 Валентен Ейсерик (86-дузпа)
Ланс – Олимпик (Марсилия)
Баланс: 91 мача, 34 победи за Ланс, 20 равенства, 37 победи за Олимпик (Марсилия)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.